Tým 1. ligy se zvedá

přidáno: 23. 12. 2016 15:47, autor: Lukáš Kurz

V sobotu 17. Prosince se konalo v pořadí již druhé kolo I. Ligy - západní skupina. Za náš tým Astra „B“ se v pražské Vinoři ukázalo sedm hráčů a je velká škoda, že sestava nevydržela i na druhé utkání v odpoledních hodinách. Jmenovitě Radek Gregor, Lukáš Kurz, Lukáš „krysák“ Myšák, Michal Netík, Jiříček Měřičků a ženy Zuzka Klusoňová a Ivča Zychová.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „A“ 5:3

Jako první na kurt nastoupili do smíšené čtyřhry Mňéřa s Ivčou proti páru Stádník/Zelinková. Po těsné prohře v prvním setu 18:21 a zvládnutí koncovky v nastavení druhé sady 22:20 nastupovali do třetího setu s vidinou možného vítězství. To se tedy nekonalo a výsledek 14:21 v posledním setu vyprovodil tento nadějný pár z kurtu. Kdyby měli možnost spolu hrát víc, a sehrát se, určitě by to byl silný a respekt budící pár. Ve stejnou chvíli probíhala čtyřhra Michala s Lukášem proti Šulkovi s Vorlíkem. Michal s jeho falešnou formou a přesným servisem spolu s Lukášovo nepříjemnou křivkou podrželi náš tým a v opravdu těsném třísetovém, v koncovkách rozhodujícím se zápase vybojovali výhru. Stav 1:1. Další v pořadí byla druhá mužská čtyřhra a matadoři Mňéřa a Lukáš Myšák měli jasný cíl – zabodovat. To se jim povedlo v opět těsném zápase. Dokázali v klíčových momentech zachovat klid, překvapivě i zataktizovat a urvat vítězství nad Stádníkem s Böhmem. Holky prohrály debla. Stav 2:2. Po krátkém vydechnutí začaly dvouhry. Zuzka Klusoňová je velká singlistka a vítězstvím nad Bertou Ausbergerovou to potvrdila, na tři sety ji dokázala porazit. Lukáš Myšák je velký singlista, Krajču rozmetal na dva sety. Michal je velký singlista, ale falešná forma mu až do střetu s Vorlíkem nevydržela. Stav 4:3. Lukáš Kurz je velký singlista, jeho přání, že chce hrát dvouhru, bylo vyslyšeno. Po rozkoukávacím prvním setu se do toho obul a Šulka svou promyšlenou a přesnou hrou v následujících dvou setech porazil. Velká radost, vítězství a znehybnění slovenského braťa, to bylo první utkání.

Po dobrém obědě (Pizza, Pizza, Gnocchi, Gnocchi, Tagliatelle, Krkovička) v nedaleké pizzerii jsme přišli do haly plní. Michal se oběda ani dalšího utkání nezúčastnil a proto jsme mohli naplno využít našeho dosud nevyužitého žolíka Radka.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Sokol Doubravka 4:4

Remíza je pro nás vlastně prohrou. Matadorům další zápas nevyšel. Holky vyhrály debla. Radek s Ivčou v mixu zabodoval, ale další zápas už byl nad jeho síly. V deblu s Lukášem nestačili na dva prcky z Plzně. Lukáš M. prohrál s Přindou. Zuzka je hvězda, ta nezklame nikdy. Lukáš K. jenom potvrdil singlovou formu a nakonec Mňéřa, ten to má nahoru – dolu a i když to měl na raketě, prostě nedokázal vyhrát.

Příští dvě utkání nás čekají v domácím prostředí 21. ledna. Pro ty, kdo se necítí být divákem na extralize, i na 1. lize je spoustu ke koukání, rádi vás uvidíme!!!

Autor JM za podpory LK

Comments