Turnaj družstev U17 Pressbaum, Rakousko

přidáno: 2. 8. 2015 14:07, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 9. 8. 2015 14:23 ]

3. -5. července se uskutečnil turnaj družstev v rakouském Pressbaum, tzv. „turnaj za odměnu“. Turnaj se v letošním roce konal pro kategorii U17. Za náš tým nastoupil Kristián Lecián, Tereza Kobyláková, Jana Slatinská z Liberce, já (Jan Fiala) a řidič/trenér Jaromír Fiala. Hrály se dvě dvouhry, dvě čtyřhry a jeden mix. Týmové očekávání nebylo vysoké, ale odhodlanost vyhrát vždy alespoň nějaký ten zápas byla 100%.

Systém vzájemných utkání byl každý s každým, takže jsme se vrhli na první utkání s rumunským týmem Galati, v kterém jsme postavili, pak už nikdy nepoužitou zkušební sestavu, Kristián a Terka mix a já s Janou singly. Slavili jsme naprostý nezdar, podařilo se nám vyhrát jen jediný zápas a to pánskou čtyřhru, konečný stav z našeho pohledu 1:4 na zápasy. Další kolo bylo už se silnějším soupeřem, a to s Pressbaum. Sestava byla já s Janou mix a Kristián s Terkou singly. Zase se nám podařilo vyhrát jen jediný zápas, takže opět 1:4. Po pauze na oběd jsme měli proti sobě Most, jejich tým byl více méně reprezentace, a také se stali pozdějšími vítězi. Sestava byla - já s Terkou mix a Kristián a Jana sigly. Kristián předvedl proti Ondřeji Královi (vícemistru U17) výkon, za který se rozhodně nemusel stydět, bohužel ale prohrál. Jana se naneštěstí proti Veronice Dobiášové zranila a tak zápas nedohrála. Následně se hrály čtyřhry, které jsme obě těsně na dva sety prohráli. Další na řadě byl mix, já s Terkou proti Matěji Hubáčkovi s Lucií Paurovou, kde jsme v koncovce třetího setu podlehli 19:21.

                Další den jsme hráli proti Budapešti v sestavě já a Jana mix a mládež na dvouhrách. Kde jsme vyhráli mix a debl, tudíž celkem na zápasy prohráli 2:3. Poslední kolo jsme hráli s rumunskou Timisoara, kde jsme všechno vyhráli. Takže jsme celkově skončili na pátém místě z šesti.

                Jeli jsme tam s malým očekáváním, ale předvedli jsme nejvíce třísetových zápasů, slušné chování a naprostou soustředěnost. Tým byl naprosto úžasný, fandili jsme si, na kurtu jsme nedělali žádné ksichty a hlavně jsme se nehádali o každý míček. Obzvlášť mne mile překvapila Terka Kobyláková, která byla ještě prvním rokem v kategorii U15, nejen že se domluvila anglicky, byla naprosto soustředěná, ale také ukázala, že je výtečnou hráčkou, obzvláště mix je s ní radost hrát.

                Jak vidíte, tak turnaj byl, alespoň pro mne naprosto super. Proto všem mladým nadějným astrákům doporučuji makat, aby vás sem Markéta taky někdy poslala. 

Napsal Honza Fiala

Foto:https://picasaweb.google.com/Brigittebadminton/U17WWTeamTournament2015I

 https://picasaweb.google.com/Brigittebadminton/U17WWTeamTournament2015II
Comments