Titul Oblastního přeborníka U15 patří Astře

přidáno: 29. 3. 2011 12:38, autor: Milan Maixner

V sobotu 26.března se družstvo Astra „C“ účastnilo posledního kola Oblastního přeboru kategorie U15. Před závěrečným kolem nám patřila stříbrná pozice a proto jsme do Benátek n. Jizerou přijeli s cílem pokusit se o vítězství v celé soutěži, což znamenalo neprohrát žádné utkání a zároveň čekat na zaváhání doposud neporaženého družstva Hamr Praha.

 

Naše plány vzaly za své již při prvním utkání s družstvem Prosek Praha „B“, které naše družstvo zastihlo na kurtě ještě spící. Rychle nás probral průběh singlů, po nichž jsme prohrávali 3:1 a naše vyhlídky vzhledem k síle jejich deblu chlapců nebyly příliš optimistické. Konečná prohra 3:4 vrátila Prosek do bojů o titul oblastního přeborníka a nás probudila ze sobotního ospalého rána.

 

Další utkání s Hamrem Praha se ukázalo pro nás klíčové. Překvapivě snadné vítězství 5:2 a hlavně přístup všech hráčů dal zapomenout na ospalé výkony z prvního utkání.

 

Závěrečná 2 kola s Benátkami a Meteorem bylo poviností vyhrát, ale vzhledem k vývoji celé skupiny se dalo předpokládat, že o celkovém pořadí může rozhodnout i skóre. Obě utkání jsme zvládli a vyhráli i přes drobná zaváhání 7:0. Na vedlejším kurtu jsme současně sledovali vývoj skóre v utkání mezi Hamrem a Prosekem. V něm se o překvapení opět postaralo družstvo Proseka, které nám výhrou nad Hamrem vrátilo šanci celou soutěž vyhrát.

 

Po odehrání celého 3.dne oblastního přeboru U15 měl největší důvod k radosti náš tým a diky lepšímu skóre vezeme na Astru krásný pohár za 1.misto a titul Obastního přeborníka.

 

Poděkování patří hráčům základní sestavy– (Kačka Tomášková, Anička Trnková, Terka Járová, Kristian Lecian, Vojta Sebera a  David Waller), ale i Terce Kobylákové, Vojtovi Šetinovi a Vítkovi Zemanovi, kteří nám pomohli hned v 1.kole, kdy Vojta, David a Terka hráli za výběr Prahy na turnaji v Českém Krumlově.

 

Tento úspěch je o to cennější, protože spolu s Benátkami naše družstvo patřilo věkově k nejmladším (polovinu družstva tvoří hráči ročníku 2000).

 

KONEČNÁ TABULKA OP družstev žáků

 

1.ASTRA ZM Praha "C"              10  8  2                  53:17           26 bodů

2.SK Prosek Praha "B"                 10  8  2                  40:30           26

3.HAMR Praha                             10 7  3                   46:24           24

4.DELTACAR Benátky n/J "B"    10 5  5                   33:37           20

5.Sokol Jílové                                10 1 9                    25:44          12

6.METEOR Praha Radotín "B"     10 1 9                   13:57           12
 
 
Comments