Terka Járová opět mistryní republiky!

přidáno: 30. 11. 2015 13:36, autor: Markéta Osičková
    Tento víkend proběhlo Mistrovství republiky kategorie U17. Náš oddíl zde reprezentovali: Tereza Járová, Tereza Kobyláková, Valentýna Sonnková, Kristian Lecian, Vojta Sebera a Vítek Kulíšek. Každý hráč startoval v jiné disciplíně, jenom Terka Kobyláková měla možnost zúčastnit se všech disciplín. Bojovný výkon podal Kristian, když zahrál ve druhém kole pěkný zápas proti Martinu Kuralovi z Plzně. Ten minulý týden na MMJ v Orlové hrál opravdu výborně. Kristian vyhrával útok a hru dolů, slabší stránkou zůstává stále síť. Vojta Sebera se po nemoci vůbec nedostal do hry, ani v mixu ani ve dvouhře. 
    Vzhledem k novému systému postupů na MČR jsem vyzkoušeli naprosto netradiční dvojice Kristiana s Terkou Kobylákovou a Vítka Kulíška se slečnou z Plzně. První dvojice postoupila do druhého kola, Vítek bohužel hned hrál proti Valentýně s Vaškem Palánem, kteří tak postoupili do druhého kola. Ve čtyřhře nastoupily Terka s Valčou jako nasazené, ale jejich hra nestačila na sestry Zuzákovy z Benátek, které naše holky dostávaly pod tlak deblovými rozehrávkami a dobrým podáním a příjmem. Vítek s Vaškem Palánem z Proseka nepostoupili z prvního kola, ale Vítek zahrál dobrý zápas, s klidnými údery do hry a přípravami na útok. Posledním želízkem v ohni zůstával debl Terky Járové  s Terkou Švábíkovou z Klimkovic. Jako nasazené jedničky prošly turnajem opravdu na jedničku a Terka Járová opět po roce dovezla zlatou medaili z MČR! Gratulujeme!

     

Další fotografie Zbyňka Járy můžete shlédnout na http://astrabadminton.rajce.idnes.cz/2015,_MCR_U17,_Ostrava_Sokol_KlimkoviceComments