Soustředění mimo Prahu máme za sebou

přidáno: 21. 8. 2017 13:51, autor: Markéta Osičková
    Letošní kondiční soustředění proběhlo ve znamení střídavého počasí - běhání venku ve vedru, dešti 
 i posilování v jídelně. Výsledkem bylo jako vloni parádní houbaření, borůvky také rostly a na orientačním běhu se nikdo neztratil, leč nebyl úplně podle mapy;-) Podařilo se nám absolvovat všechny připravené tréninkové jednotky kromě jednoho ranního běhu, takže kondičně jsme na sezónu dostatečně připraveni. Jediné zranění pronásledovalo Vítka Kulíška, ostatní namožené či natažené svaly dali v dalším týdnu do kupy.
                   

    Následovalo jedno soustředění ve Skutči pro mládež a nadšené dorostence či dospělé. Týden plný vedra a jedné velké bouře jsme strávili v hale a na venkovním hřišti, zakončili jsme terénní hrou. Tréninky pomáhal  vést Honza Fiala, mladší tradičně Markéta. O výběr úplně nejmladších se starala Kačka Tomášková a fitnes měření a lékařskou péči zajišťovala stejně jako na kondičku Petra Moravcová. Týden byl především zaměřen pro mladší skupinu na pohyb  kurtu a split step, venku jsme i jako další týden plnili "Odznak všestrannosti olympijských vítězů" a uspěli velmi dobře. Výsledky v příloze. Během týdne jsem zkusili skákání na trampolínách a posilovací cvičení na bosu.

     

    Druhý týden ve Skutči dorazili naši nejlepší hráči, včetně dospělých z nejvyšší soutěže družstev i  reprezentantů. První 3 dni přijal pozvání na vedení tréninků Tomasz Mendrek, na kondici zůstala Petra a za podpory naší chlapecké posilovací jednotky zajistila opět program venku. Dva dni tréninku hráči odtrénovali tradičně a v pátek večer jsme završili pobyt "nočním orientačním během". Během týdne se nám podařilo natočit dost videí a jejich úterní shlédnutí některé hráče posunulo, především ve změně pohybu. Když se vidí, uvěří
 a zkusí, má takové natáčení efekt. S panem Mendrekem se mladší podrobili testu dvojšvihů a učili se základy techniky úderů a pohybu, další dny všichni odehráli pravidelné i nepravidelné kombinace, poslední dva dni jsme věnovali především forhandovému seknutému míči ze zadní části kurtu a naskočenému útoku s přechodem na síť. Středu jsme opět doplnili trampolínkou a tentokrát. výletem do lomů.

     
    
    Věřím, že jsme odvedli všichni kus práce a bude to na našich výsledcích během sezóny znát. Poslední týden v srpnu nás ještě čeká soustředění mládeže a starší mají k dispozici večerní tréninky. Vybraní mládežníci Prahy mají soustředění tento týden ve Vinoři a reprezentanti kategorie U17 začínají ve čtvrtek soustředění  v Nymburce s následným výjezdem na mezinárodní turnaj. Přeji všem hlavně hodně zdraví do konce léta a dobrý start do nového školního roku.
Markéta
Fotografie najdete ZDE.

Ċ
Markéta Osičková,
21. 8. 2017 13:51
Comments