Sezóna končí i na Spořilově

přidáno: 23. 6. 2013 8:08, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 23. 6. 2013 9:46 ]
   
Někteří členové oddílu možná ani nevědí, že "Astra badminton" se nehraje pouze na Zahradním Městě, ale též na Spořilově. Ve tříkurtové tělocvičně ZŠ Jižní se pravidelně schází patnáctičlenná skupina mladých badmintonistů. To, že nehrají přímo na Astře, jim v radosti z běhání za opeřeným míčkem vůbec neubírá. I zde je vidět nasazení, bojovnost, snaha se zlepšit. Po celoročním tréninku končí sezónu i tato skupina. Hráče z této skupiny většinou není možné zahlédnout na nějakém oficiálním turnaji. Zažít takovou atmosféru si však jistě zaslouží. Proto jsme se domluvili s podobnou skupinou trenérky Diany Pražákové z Proseku a uspořádali přátelské utkání na závěr sezóny. Utkání bylo odehráno v pátek 21.června. Astru "Spořilov" reprezentovali Verča Schneiderová, Eliška Sklenářová, Daniel Šmíd a Matyáš Hroch. V upraveném utkání na 8 zápasů (místo 3. dvouhry chlapců se hrála 2. dvouhra dívek a místo 2. deblu chlapců se hrál 2. mix) jsme podlehli 2:6. V našich barvách bodovala Eliška ve druhé dvouhře a děvčata ve čtyřhře. Utkání bylo vyrovnané. Svědčí o tom i skutečnost, že jsme 3 zápasy prohráli ve 2. setu 14:16 (kvůli vedru byly sety zkráceny do 15 bodů). Atmosféra na Proseku byla velmi příjemná, děkujeme našim hostitelům a těšíme se na příští přátelské utkání.
 
Krásné fotky trenérky Diany (za povšimnutí stojí např. fotografie "Danova létající raketa"), článek a zápis z utkání naleznete na stránkách SK Prosek Praha:
 
  
 
Utkání bylo třeba probrat i se zbytkem tréninkové skupiny. Celou sezónu jsme proto zakončili sobotním výletem. 
 
  
Chlapci se s velkou zodpovědností zhostili stavby stolu na stolní tenis, děvčata se ujala role hostitelek a připravila něco k zakousnutí a pak už se jen hodovalo. Na závěr se všichni těšili na test, který potvrdil jejich teoretickou připravenost. Všichni ho složili úspěšně a mohou tak postoupit do další sezóny na Spořilově.
 
Hezké prázdniny
 
Milan 
 
Comments