První kolo Extraligy

přidáno: 13. 10. 2014 1:47, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 14. 10. 2014 1:51 ]

Máme za sebou vstup do další extraligové sezóny družstev dospělých. Celkově by se dal hodnotit jako kladný, protože jedno z nejdůležitějších utkání sezóny jsme vyhráli. Toto utkání se hrálo v sobotu v Plzni, kde jsme nastoupili v lehce pozměněné sestavě oproti loňsku. Po roční pauze v Německu jsem se vrátila já a posílili jsme pánskou část o Honzu Hubáčka z TJ Montasu Hradce Králové. Všechny zápasy byly hodně vyrovnané a muselo se bojovat o každý bod, set, vítězství. Utkání se celou dobu od prvního zápasu vyvíjelo v náš prospěch, a když jsme potom vyhrály dámského debla (5. Vítězný zápas), Honza s Kubou se jen usmáli a pokračovali v boji. Bohužel neúspěšně. Celkový stav tedy 5:3 v náš prospěch a průběžné druhé místo v tabulce.

Za zmínku z cesty na utkání také stojí auto našeho předsedy Tomáše Joudy, plné chlupů od psa. Odnesly jsme to s Majdou, a i když na zpáteční cestu jsme zkoušely přemluvit kluky, gentlemany, a ještě k tomu ty, co prohráli, nepovedlo se a musely jsme si to odtrpět znova. Pro příště prosíme lepší přípravu dopravního prostředku na zápas :). Chtěli bychom také poděkovat manželům Kobylákovým, kteří nás přijeli podpořit a tak jsme měli svoje fanoušky i v Plzni.

V neděli jsme nastoupili k prvnímu domácímu utkání proti nováčkovi a současně hned jednomu z favoritů soutěže SKB Českému Krumlovu. První zápas se nám velice vyvedl, vyhráli jsme s Lukášem mixa. Poté nastoupil Michal na singla a do poslední chvíle to vypadalo velice nadějně. Bohužel se nepodařilo. Stejně tak i téměř všechny ostatní zápasy byly velice dobře rozehrané a po celou dobu vyrovnané, avšak už bez šťastného konce. Všichni bojovali povzbuzováni skvělým publikem, jak nejlépe uměli, ale tým soupeřů, tvořený téměř výhradně z reprezentantů, si dokázal vítězství v dalších zápasech už pohlídat. Prohra 1:7 vypadá přísně, ale zápasy to byly povedené :o).

Děkujeme všem divákům, co se přišli podívat (myslím, že bylo na co). Také Tomášovi, který nás podporoval a některé kaučoval v sobotu a Markétě, která přišla v neděli.

Doufám, že současně můžu poděkovat i Zbyňkovi za krásné fotky, a věřím, že je brzy dodá.

Další kolo nás čeká za měsíc a kousek, 29.11. s Kladnem na Kladně a 30.11. s Dobruškou v Dobrušce. Budeme se těšit v Kladně na viděnou, to není zase taková dálka ;).

Eliška a Lukáš

  

Comments