První GPC U15

přidáno: 26. 9. 2013 10:03, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 27. 9. 2013 7:56 ]

Minulou sobotu 21.9. se na Hamru konal, v této sezóně první, GPC turnaj kategorie U 15. Jak už bývá zvykem, většina z přítomných hráčů se hlásila k modré barvě, což mi při koučování velmi usnadnilo práci. Mixové finále bylo zastoupeno dvěma polomodrými páry Terka Járová s Matějem Hubáčkem a Kristián s Adélou Vackovou. Favorizovaná dvojice Terka s Matějem mají badminton v hlavě srovnaný, a vědí, že mít raketu nahoře, tlačit se na síť a někdy zahrát klír na holku jim v této kategorii zajistí jasné vítězství. Kristián na to nakonec také přišel, ale bylo už příliš pozdě na to, aby to nějak ovlivnilo výsledek zápasu.

V singlu se Terka Járová bez větších potíží dostala až do finále, kde nestačila na Adélu Vackovou, což ale vůbec nevadí, protože i tak z druhého místa postupuje na GPA. Terku a její prázdninové trenéry musím pochválit, protože jako jedna z mála holek je schopná se dostat do zadního backhandu a zahrát z něj klír ale třeba i smeč po čáře. Terka oproti minulému turnaji, kdy jsem ji viděl naposledy, nezlepšila jenom backhand, ale také pohyb po kurtě a fyzičku, což je na celkové hře velmi znát. Kluci měli tu výhodu, že Matěj Hubáček měl přímý postup a mohli se utkat o první místa mezi sebou. Mikuláš, Viktor i Vítek svedli líté boje, ale i přesto se dostali nejdále do druhého kola. V semifinále David svou rychlou hrou poměrně jednoznačně vyřadil Vojtu a postoupil do finále. Na Vojtu když hraje je krásný pohled (zvláště když si sladí boty s trikem), ale bohužel ve hře neumí zahrát rychlý úder a dokázat rychle přejít na síť. Je to velký handicap, s kterým se bude setkávat čím dál tím častěji. Modrým vítězem se nakonec stal Kristián, budiž mu sláva.

Debly přinesly dvě překvapení. Prvním byla finálová účast Terky Kobylky s Terkou Hřebíkovou. Druhým překvapením byla finálová výhra Vojty s Kristiánem nad Hubáčkem hrajícím s Jonatánem Šerclem. Tomuto vítězství předcházelo několik ostudnějších zápasů, ale nakonec se kluci ve finále snažili a jsem rád, že vidí, že i s republikově dobrými hráči se dá hrát. Všem modrým hráčům, kteří si myslí, že odehráli kvalitní zápas, gratuluji, je důležité si uvědomit, že nemusí pršet, jen když kapeJ. Díky patří i rodičovské podpoře.

Honza
Comments