První GPC U13 – 4 zlaté z 5-ti, 4 postupy do Mostu a boje o zkušenosti

přidáno: 12. 9. 2010 12:41, autor: Markéta Osičková   [ Aktualizováno 20. 9. 2010 4:18 uživatelem pavel.vojta@astrabadminton.cz ]
V sobotu 11. září 2010 jsme bojovali na prvním letošním turnaji GPC v kategorii U13, který se konal na Hamru v Braníku. Astra byla zastoupena tentokrát možná nezvykle převahou chlapců, kterých bojovalo 10 a pouze 2 děvčata. Mix hrály dva páry - sourozenci Terka a Vojta Járovi a Anička Trnková s Honzou Fialou. Honza Jouda si slušně zahrál s vypůjčenou hráčkou z Proseka. Ostatní kluci měli smůlu, neboť celkově se turnaje zúčastnilo 26 chlapců a pouze 16 dívek. V mixu se nejdále dostal bojovný pár sourozenců Járových, který v semifinále porazil Aničku s Honzou a nakonec podlehl pouze ve finále a vybojoval tak, sice ne postupové místo na Áčka, ale určitě cennou druhou příčku.

Ve dvouhře dívek zvítězila velmi vyrovnanou hrou Terka Járová a vybojovala tak postup na GPA. Ve dvouhře chlapců se z Astry do osmičky dostalo úspěšně 6 kluků. Turnaj vyhrál ve finále s již odevzdaným soupeřem lehce Tomáš Ryba, který vybojoval postup na GPA. O 3.-4. místo se dělí Honza Fiala a Vojta Jára a o 5.-8. místo z našich Honza Kupsa, David Waller a Kristián Lecián. Velmi často se naši kluci navzájem vyřazovali. Tak vypadl na tři sety i velmi bojovný Vojta Šetina, který podlehl Davidu Wallerovi, Kristián Lecián, který podlehl Honzovi Fialovi, Vojta Jára, kterého v semifinále porazil Tomáš Ryba a Vojta Sebera, kterého zdolal také jeho deblový spoluhráč Tomáš Ryba. Tento turnaj byl prvním GPC pro Martina Soldáta, který velmi slušně zahájil vítězstvím v prvním kole, ale v druhém kole narazil na zkušeného celkově druhého Matěje Hubáčka z Meteoru. Ten se stal i osudným pro Honzu Fialu, kterého po třech setech v semifinále velmi těsně levou rukou porazil.

Ve čtyřhrách dívek (Anička Trnková s Terkou Járovou) i chlapců (Vojta Jára s Honzou Fialou) Astra-hráči zvítězili a vybojovali postup na GPA. Cenou druhou příčku v chlapeckém deblu obsadili Tomáš Ryba s Vojtou Seberou.
Všem Astra-hráčům gratulujeme, neboť celkově Astra v turnaji velmi slušně zabodovala a to je výsledkem i vzájemného povzbuzování. Každý z našich hráčů nejméně jeden zápas vyhrál a u všech byl vidět posun ve výkonu, kterého docílili letní přípravou na soustředěních. Někteří si odnášejí z turnaje postup na GPA do Mostu, někteří ne, ale určitě všichni zkušenosti a nové poznatky, na co se mají při tréninku zaměřit a co zlepšovat. A věřte, že je co.
Jarda Fiala
Ĉ
Jan Sklenář,
19. 9. 2010 5:01
Comments