Překvapivé MČR U15

přidáno: 28. 4. 2013 13:38, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 30. 4. 2013 2:12 ]
    Ano, Mistrovství republiky kategorie U15 mělo více než několik překvapivých výsledků, pár si jich můžeme užívat i na Astře. Účastnící Vojta Jára, Honza Fiala, Tomáš Ryba, Kristýna Brunátová a Tereza Járová. Výprava, ve které původně Vojta neměl parnerku na mixa a Tomáš na debla. Po přihlášení zbyli fajn parneři - pro Vojtu velmi sympatická a bojovná Míša Fuchsová z Pardubic a pro Tomáše rychlý Vojta Lapáček z Budějovic.
    Do sootní smíšené čtyřhry nastupovali jako nasazení Tomáš s Terkou Járovou a Honza s Janou Slatinskou (Slovan Vesec), Týna s Honzou Loudou (Bílá Hora Plzeň), nenasazený Vojta se slečnou M.F.viz výše. A začaly boje o postupy, los nic moc, tak se uvidí. Nejdříve ze všech vypadl Tomáš s Terkou, kteří se nejspíš o svém výsledku domluvili již před zápasem a nedali Ludíkovi s Pěčkovou šanci prohrát. Týna s Honzou o medaili museli porazit nasazené jedničky z Klimkovic Somerlík - Budzelová, papírové favority. Ale nedali se, bojovali do poslední chvíle a Kristýna každým odehraným setem dostávala do ruky tvrdší a tvrdší smeč, až byl v neděli z mixu zase debl. Ale to předbíhám událostem. V dolní polovině pavouka na sebe v osmičce narazili Honza a Vojta se svými partnerkami a boj byl urputný, trochu jako za mladých let Michala a Lukáše či Dana a Kuby. Tříseťák na krev, kde přece jen šlo o pár a tak si postup do semifinále vysloužil Vojta s Míšou za raketu ne na zemi :-). Dvě medaile už se Astře blýskaly v kapse.
    Do dvouhry nastoupili holky a Honza. Terka se opět nechala udolat v prvním kole hráčkou z Českého Krumlova, přestože první set vyhrála a hrála dobře. Kristýna vybojovala první kolo s Mistryní ČR U13 2012  a druhé kolo mohla poměřit své síly s nasazenou jedničkou a vítězkou letošního MČR U17 Dominikou Budzelovou. Ve druhém setu se dostala i do hry, ale silné loby končily bohužel často v autu a přední část kurtu je ještě pro Kristýnu daleko, takže postup do dalšího kola nebyl. Přesto si myslím, že odehrála své maximu (i když nebyla spokojená), koleno drží a směle můžeme dál trénovat a připravovat se na další sezónu, což je letošní největší výhra. Honza jako nenasazený měl krásný los plný nasazených hráčů, kteří se dali porazit. Svoji největší bitvu tradičně odehrál s Krisitanem Savinem, aby si pak snadno poradil s Jindrou a dosáhl tak po dlouhé době na medaili ze dvouhry chlapců pro Astru!!!
    Čtyřhry Týna s neznámou slečnou Borovskou, jeden nervák za druhým, klasické dámské debly, které se nedají komentovat je dovedl do semifinále! Terka s kamarádkou z Klimkovic Terkou Švábíkovou o postup do semifinále neudolaly své soupeřky ve třech setech, takže bez medailového umístění. Škoda dotaženého třetího setu, moc se snažily. Vojta s Honzou odehráli jeden ze svých horších dnů a také vypadli mezi osmi, naopak Tomáš s Lapáčkem vybojovali proti rychle hrající dvojici Mazurek - Stallwood třetí set (to bylo něco pro Toma ty drajvy), pak si bez mé přítomnosti poradili i s dvojicí Louda - Kural a další medaile byla na světě!
    Večerní semifinále mixů už se nepodařilo Vojtu Járu vyburcovat k výkonu - bronz pro Vojtu, na druhé straně Týna s Loudou postupují do finále!
    V neděli se předvedl ještě jednou Tomáš v deblu, tentokrát bez vítežství a postupu, takže bronzová pro něj.Podobně a ni Kristýna v deblu nepostupuje dál, ale má bronz. Honza nastoupil do dvouhry s tím, že jde vyhrát a vyhrál semifinále účelnou útočnou hrou a svojí nezdolnou fyzičkosu. Ve finále pak nestačil na Loudu, ale zahrál si a měl mnoho fanoušků, což těší -stříbrná medaile pro Honzu ve dvouhře je jistě největším překvapením turnaje!!!
    Do sbírky cenných kovů chybí zlatá, kterou zajistila ve finále mixu Kristýna s Loudou a po dramatickém zápase plném jejích smečí se mohla radovat z hvězdného návratu.
    Díky všem našim borcům, mile mě překvapili a zaslouží si odměnu za svoji dřinu, protože právě kluci z kategorie U15 vždy nejvíc trénují a mají chuť se rvát. Doufám, že jim to vydrží, Kristýně koleno a Terku že turnaj motivoval k většímu úsilí.


 
    


 
   


Comments