Překvapení turnaje na MMJ ČR Orlová!

přidáno: 21. 11. 2010 7:10, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 21. 11. 2010 12:53 ]
    V letošním roce  se na Mezinárodní mistrovství juniorů ČR vydala z našeho oddílu zatím nejpočetnější skupina hráčů za posledních několik let. Z českých výprav nám ještě letos konkurovaly Superstars z Mostu, ale o překvapení turnaje se postarali naši.
    Nejžhavější želízka v ohni Tereza Lajdová a Jakub Zahrádka měli ambice uspět v mixu, ale přestože za sebou mají letos na podzim celkem slušné výsledky z mezinárodních turnajů, nebyli nasazeni a naopak se hned  potkali s nasazenými dvojkami domácí dvojicí Šelong  - Žwaková. Terka chtěla opravdu vyhrát a šla do zápasu s velkým nasazením, které strhlo i Jakuba a první set zvítězili. I ve druhém setu situace vypadala nadějně, ale koncovka se nevydařila a hrál se set třetí. Vedení 16:13, už jsem se těšila na postup, ale závěrečných několik Kubových výhozů do poloviny kurtu bylo tvrdě potřestáno, o čemž mluví i konečný výsledek 16:21. Škoda, los totiž Terce nepřál ve dvouhře ani ve čtyřhře. Jakubovi naopak přál ve čtyřhře s Danem Holcem, dokázali prijít 2 kola!Vystoupení o postup mezi 8 nejlepších se jim absolutně nevydařilo, Dan příliš chtěl vyhrát a Jakub svým tradičním projevem působil na okolí tak, že vůbec vyhrát nechce.
    Ostatní hráči Kačka Maixnerová, Zuzka Klusoňová, Míša Myš, Dominika Kurzová, Míša Brečky, Honza Klusoň, Dan Holec  a Matyáš Barák jeli spíše sbírat další zkušenosti, i když věřím, že Zuzka už by ráda zažila zkušenost z nějakého vyhraného zápasu. Všichni se snažili odevzdat na kurtu maximum, pochvalu za snahu zaslouží právě Káča se Zuzkou i Honza s Matyášem i Dan, který jedno utkání vyhrál, v dalším podlehl Janáčkovi, kde byl znát velký technickotaktický rozdíl. Míša Myš by neměla zapomínat, že i párové disciplíny jsou badminton a je třeba u nich hrát, umět podat, hýbat se a trefit míček. Dominika mě potěšila svoji hrou, ale naprosto zklamala svým vystupováním ve dvouhře. Holky jsou mladé a věřím, že bude v dalších letech líp.
    Slíbené překvapení na závěr. Největší bojovností a rozhodně  3x větší nasazení při hře než znám  z tréninků jsem zažilia u Míši Brečkayové. Bohužel její dispozice nedávají prostor uplatnit se ve dvouhře, ale ve čtyřhře naprosto dokázala využít situace, kdy byla náhodou spojena s Běloruskou Varabyovou. Dokázala Bělorusce dobře sekundovat, dodržovala základní deblovou taktiku, psychicky odolávala tlaku soupeřek i okolí a dotáhla to tak spolu se svou náhodnou partnerkou až do semifinále!!!
                Jedna ze 3 českých medalí z MMJ ČR tedy putuje díky Míše na Astru! Gratulujeme.
Markéta
Comments