Předvánoční kola extraligy a VC Brna

přidáno: 19. 12. 2011 12:05, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 20. 12. 2011 9:35 ]

Kategorie dospělých měla velice nabyté poslední tři předvánoční víkendy. Ve dvou se hrála extraliga a ve třetím byl celorepublikový turnaj v Brně.

V extralize jsme postupně nastoupili proti týmům Sokol Meteor Praha-Radotín, BaC Esiko Kladno, SK Prosek Praha a Brno Jehnice. Zaznamenali jsme bohužel pouze jedno vítězství, zato v tom nejdůležitějším utkání. Jakékoliv další vítězství by pro nás bylo velikým úspěchem a překvapením. V prvních dvou utkáních jsme hráli velice dobře, koncovky tří třetích setů (17:21, 20:22, a 16:21) rozhodly o tom, že jsme nedokázali ani v jednom ze dvou utkání uhrát remízu. V prvním zápase proti Meteoru jsme tedy prohráli 2:6 a druhý den proti Kladnu 3:5. Kdybychom měli o trošičku víc štěstí, mohlo aspoň jedno utkání skončit lépe.
  
 
Ve třetím kole jsme hráli s Prosekem a v neděli s Brnem. S Prosekem jsme hráli doma (na Astře), což je pro všechny hráče povzbudivé, motivující, prostě úžasné. Nikde jinde jsme se zatím nesetkali s tak skvělým a početným publikem. Takže všem děkujeme, že si na nás našli chvíli i těsně před Vánoci a přišli se podívat. Doufáme, že se jim hra líbila a třeba i něco okoukali. Tentokrát to bylo i bez „nevhodných“ komentářů, takže jsme snad šli příkladem :o). Dokonce jsme zažili historický okamžik této sezóny a to první vyhraný pánský debl v soutěži, o který se postaral Pepa Kočí s Michalem Netíkem, gratulace :o).  Výhra 7:1 je pro nás jednou z nejdůležitějších této sezóny, protože díky ní se pravděpodobně dostaneme po základní části do play off.
  
V neděli jsme hráli s Brnem, náš tým byl oslaben o Lukáše, který měl studijní povinnosti a o mě, kvůli zdravotním problémům. Zbytek týmu vycestoval v 6:30 z Florence autobusem. Výsledek utkání 1:7 se dá považovat za úspěch. Proti Brnu je každý vyhraný zápas výborným výsledkem, u nás se o to postarala Terka Lajdová v mixu spolu s Danem Holcem.

9.-11.12. jsme byli na GP“A“ v Brně, kromě hráčů extraligy s námi byli i hráči z družstva B nebo C, takže v celkovém počtu zhruba 10-ti hráčů. Za zmínku stojí vítězství Lukáše Myšáka nad Tomášem Krajčou, postup Lukáše Kurze mezi 8 nejlepších ve dvouhře mužů, 3. místo Terky Lajdové ve dvouhře žen i čtyřhře žen (spolu se mnou), mezi 8 nejlepšími páry v mixu se objevil i Dan Holec s Terkou Lajdovou a já s Petrem Hoškem (Meteor Praha).

Za celé družstvo přeji krásné Vánoce a doufám, že nás přijdete podpořit i na poslední kolo extraligy, které hrajeme na Astře proti Benátkám 28.1.2012.
Eliška
 
(za hezké fotky děkuji Z. Járovi)
Comments