Poslední turnaje mládeže

přidáno: 13. 12. 2010 11:23, autor: Markéta Osičková
    S blížícím se koncem roku 2010 houstne počet turnajú GPA všech kategorií, ve kterých sbíráme mnoho cenných kovů. Jeden turnaj stíhá druhý, tento víken dokonce proběhly dva najednou, takže naše nejúspěšnější hráčka kategorie U13 Kristýna Brunátová musela volit mezi svou kategorií nebo o 2 výše. Na minulém celostátním turnaji U17 se rozhodně neztratila a tak jela získávat raději zkušenosti opět mezi starší. O pár týdnů dříve doprovodila i další starší spoluhráčky na GPA U15 a je třeba připomenout, že všechny naše slečny se prosadily na medailová umístění. Především Iva Zychová vyhrála dvouhru a společně s Kristýnou čtyřhru, když ve finále porazily další "Astračku" Majdu Lajdovou se spoluhráčkou z Benátek.
    Předposlední GPA U17  se Iva s Kristýnou vypořádaly s protesty nad DK velmi  pěkně tím, že vyhrály celou čtyřhru dívek!!! Tento víkend sice nezářily v deblu, ale Iva měla chuť si vylepšit svůj pocit ze dvouhry (minule se ani nenominovala z kraje) a tak si dojela do Orlové pro třetí místo! Stejně skvěle  si vedla Míša Myšáková ve dvouhře, Matyáš Barák ve čtyřhře a Míša Brečkayová dokonce postoupila ve čtyřhře dívek do finále. Všem moc gratuluji.
    Jeden předvánoční dárek se zrodil i v kategorii U13, kde v hojném zastoupení našich borců (narozdíl od U15 tam postupují i chlapci) si Eliška Nováková vybojovala poprvé ve své badmintonové kariéře třetí místo na GPA U13 ve dvouhře a smíšené čtyřhře! Bojovného ducha jako vždy projevil Honza Fiala a Terka Járová, škoda, že někdy málo bojují na tréninku....:-)
    Děkuji všem našim jmenovaným i nejmenovaným hráčům za reprezentaci oddílu a za úspěchy, kterých dosahují. Poslední kategorie U19 vyráží tento víkend, držíme jim palce, cesta vlakem bude jistě do Těšína zábavná.
Markéta
Comments