Ohlédnutí za Junior Cupem

přidáno: 20. 6. 2017 2:24, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 20. 6. 2017 2:25 ]

V termínu 9.6.-11.6. 2017 se naši hráči zúčastnili  mezinárodního turnaje Junior Cup, který se tentokrát konal na domácí půdě, na Astře. Kromě domácí Astry zde startovali hráči ze slovenského Trenčína, polského Krakova a dorazila také skupinka z Plzně a Olomouce, jako další zástupci České republiky.

Na turnaji startovalo něco okolo 80 hráčů, v pátek se začaly hrát čtyřhry a v sobotu se pokračovalo dvouhrami. Jako velice pozitivní vidím, že měli všichni možnost si zahrát hodně zápasů a někteří se druhý den probudili a bolely je svaly, což je dobré, protože začínají zjišťovat, že badminton je pěkná dřina. Ještě před začátkem celého turnaje byla krátká exhibice, kde jsme mohli vidět hrát nejlepšího českého hráče Milana Ludíka doplněného o současné juniorské hvězdy Astry, Terku Kobylákovou a Vojtu Seberu, doplněné o dřívější juniorskou hvězdu, Elišku Maixnerovou, která stále startuje za domácí klub, i když přijela se skupinkou hráčů z Olomouce. Hráči si pak s Milanem zahráli obíhačku, udělali si fotku nebo si nechali dát jeho autogram. Rychlost, razance smeče, přesnost úderů a mnohé další jsou jako z jiného světa.

Astra získala několik krásných výsledků, v počtu cca 35 hráčů se podařilo vyhrát „3“ zlaté, „10“ stříbrných a „5“ bronzových medailí. Našemu týmu se podařilo také získat 1. místo v soutěži družstev, když se sčítaly všechny úspěchy daného města. Těsně druhý skončil Trenčín, třetí pak Krakov, čtvrtá Plzeň a pátý nováček Olomouc. Pro všechny bylo vytvořeno skvělé prostředí, příjemná atmosféra a všichni hráči odjížděli z turnaje spokojení a namotivovaní do dalšího snažení a trénovaní.

Děkuji moc rodičům a ostatním za pomoc s přípravami nebo úklidem, s průběhem (vyhlašování zápasů, zapisování výsledků, vaření těstovinového salátu atd.) a pozitivní náladu, která provázela celý turnaj.

Se souhlasem Martiny napsala Eliška 

Výsledky v příloze.

Ċ
Markéta Osičková,
20. 6. 2017 2:24
Ċ
Markéta Osičková,
20. 6. 2017 2:25
Ċ
Markéta Osičková,
20. 6. 2017 2:25
Comments