MČR U19 nás potěšilo

přidáno: 10. 2. 2014 6:41, autor: Markéta Osičková
    Tento víkend proběhlo v Orlové Mistrovství ČR kategorie U19 a ze sedmičlenné výpravy se domů vrací bez medaile jenom (bohužel) Ivča.V losování párů u kluků i holek nadělaly paseku nenasazené dvojice a tak z bojů o medaili vyřadil los ve čtyřhře dívek  Domču s Ivou, když o postup do semi hráli s Majdou a její partnerkou z Benátek Denisou Šikalovou. Naši kluci naopak lehce vydělali, když se v prvním kole potkali dva jasní favorité Mendrek/Janáček a Louda/Hubáček a tak Vojta s Tomášem přes "snazší" část pavouku postoupili do semifinále, když porazili  deblovou hrou na 3 první míče nasazenou dvojici Klupa/Budzel! Vojtova historicky první medaile z MČR jednotlivců je odměnou za jeho tréninkové nasazení:-)
    V mixech se nám příliš nedařilo, i když Iva s Filipem Budzelem uhráli nejlepší výsledek ze všech párů proti pozdějším vítězům Janáček/Milová 23:25 ve třetím setu. Bohužel to bylo teprve o postup mezi 4 nejlepší. Podobně Míša s Tomášem ve druhém kole svedli vyrovannou bitvu s pozdějšími semifinalisty Valenta/Phamová. Domča s Honzou Hubáčkem podlehli výborně hrajícímu Somerlíkovi s Budzelovou. Týna s Honzou Loudou prohlráli ve druhém kole s Holubem/Šikalovou.
    Největší želízka v ohni Astra měla ve dvouhře dívek a když jsem se v sobotu odpoledne zadívala do pavouka a viděla, že Majda, Domča, Míša i Ivča můžou postoupit do semifinále, docela jsem se těšila. Nakonec ze čtyř 3 Astračky postoupily. Míša dokázala zúročit svoji plánovanou povánoční přípravu, Domču jsme donutili občas hrát a vyhrát, Majda ukázala pevné nervy. Ivča měla soupeřku Denisu Šikalovou, která byla na MČR dobře připravená a nenechala si postup do semifinále a později i finále vzít. Míša dokázala dobře navíc ještě zužitkovat i to, že nehrála již ostatní disciplíny a mohla se soustředit výhradně na dvouhru a stejně jako v kategorii U17 před 2 lety si došla pro svůj druhý titutl Mistryně ČR ve dvouhře dívek! Bronzová zůstala Domča a Majda.
    Již výše zmiňovaná čtyřhra dívek kromě vyřazení Domči s Ivou přinesla ještě jiná překvapení na druhém konci pavouku a semifinálovou bitvu Majdy/Denisy s Kristýnou Brunátovou a Janou Slatinskou (Slovan Vesec). V těsné koncovce Týna s Janou prohrály, přesto získala i Týna bronzovou medaili ve čtyřhře dívek!
    Každý den měl osobité zakončení - sobotní večer jsme uzavřeli společnou gratulací Týně k narozeninám a hromadným pláčem Astraholek - někdo z únavy, někdo z vzteku, někdo ze smutku a radosti zároveň - kluci moc nechápali, ale nebrečeli. V neděli jsem ještě byla poctěna předáváním cen na stupních vítězů. Tímto MČR U19 bylo uzavřeno a jeden vydařený víkend je opět za námi.
    Markéta

Comments