MČR U19 a Vánoční turnaj U10 a U13 v Liberci

přidáno: 13. 12. 2015 14:02, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 16. 12. 2015 1:16 ]
    Mistrovství ČR v kategorii U19 se z Astry účastnili Majda Lajdová, Honza Fiala, Terka Járová a nakonec se do přímého postupu dostal i Kristian Lecian. Jenom Honza šel odvážně do všech disciplín, holky daly přednost pouze dvěma  a Kristián byl naopak za dvě rád.
      Velmi dobře využil svého losu Honza v mixu i ve dvouhře, když s partnerkou Janou z Liberce byli po loňské sezóně nasazeni a dokázali postoupit až do semifinále a Honza tak získal bronzovou medaili! Ve dvouhře odehrál s klidem papírově jasný zápas a dokázal i změnit hru proti nepříjemnému Hadáčkovi ve druhém kole. O postup do semifinále ho zastavil až reprezentant Ondřej Král, kterému Honza nedal nic zadarmo a dokázal obrátit první set a vyhrát ho. Bohužel v dalších dvou setech nedokázala zareagovat na změnu rychlosti hry. Přesto třísetová bitva byla dobrou vizitkou Honzovi práce. Kristian si v prvním kole neporadil s Martinem Ludíkem, který zvládal naprosto tradičně hru bez chyb. Většinu bodů tak získal na chybách Kristiana. Posledním, kdo nastoupil do dvouhry byla Majda s velkými ambicemi a tahem na vítězství celého turnaje. Start vypadal slibně, 8:2 v prvním setu prvního utkání proti Sabině Milové. Ale Sabina se tentokrát nenechala vyvést z rovnováhy, zatímco Majda urputně bojovala o vítězství. Tak vysoká motivace, jakou v sobě nesla, bohužel nepřinesla ovoce a vítězkou zápasu se sporným míčem za stavu 19:19 ve třetím setu, se stala Sabina.  Majda zažila tak jedno z největších dosavadních badmintonových zklamání právě v Mostě na tomto MČR U19, když vypadla ve svém prvním zápase.
    Ve čtyřhře losu nevyužila příznivého losu Terka Járová s Anežkou Nováčkovou a bez nasazení prohrály hned v prvním kole. Honza s partnerem Jirkou z Brna postoupili mezi 8 nejlepších, kde je zastavili pozdější finalisté Beran - Lapáček. Kristian si zahrál s Martinem Kuralem vyrovnaný souboj, ale na postup z prvního kola to nestačilo. Majda nastoupila tradičně s Denisou z Benátek, aby nenechaly nikoho na pochybách, že jejich debl je v této kategorii stále nejlepší. Bez ztráty setu si tak Majda s Denisou vybojovaly titul mistryň ČR a rozloučily se tam důstojně s kategorií juniorů. Za doprovod a odvoz děkujeme Iloně Lajdové a  za fotografie a videa Zbyňku Járovi. 
Markéta

        
          
V sobotu 12.12. se konal turnaj v Liberci, byl vypsán pro samostatné kategorie U9, U10, U11 a U13. Velké množství dětí bylo z oddílů z Ústí nad Labem, Mostu, Liberce, Benátek nad Jizerou.

Za U9 reprezentoval Astru Jakub Švarc, který se pral statečně, bohužel to stačilo až na osmou příčku.

V U10 reprezentovali Astru Michal Moravec, Tobiáš Lecián a Matěj Švarc. V této kategorii soutěžilo devět dětí, které byly rozděleny do dvou skupin. První, pětičlenná, kde následně postoupil z prvního místa Míša a druhá čtyřčlenná, kde postoupili z prvního místa Tobík a z druhého Matěj. V semifinálových bojích zvítězili Míša nad Matějem a Tobík nad Františkem Ložkem s oddílu BK 73 DELTACAR. Tím bylo určeno, že na třetím, děleném, místě se umístili Matěj a František a o vítězství si to ve finále rozdali Míša s Tobíkem. V tomto zápase byl Tobík šťastnější a mohl se radovat z celkového vítězství v turnaji a Míša tím pádem obsadil krásné druhé místo.

Turnaj byl opravdu náročný, vzhledem ke kapacitě a počtu dětí probíhal od 9:00 do 20:00, nicméně děti byly za svoje úsilí, výkony, ale i trpělivost oceněni hezkými cenami včetně krásných pohárů. Petra Moravcová

V kategorii U13 se beze ztráty setu v singlu, v mixu se Soňou Hořínkovou z klubu Slovan Vesec a se ztrátou jediného setu v deblu s Adamem Plachým z BK TU Liberec stal nejúspěšnějším hráčem turnaje Vráťa Erhart.

Comments