MČR U19

přidáno: 11. 2. 2013 2:38, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 12. 2. 2013 2:12 ]
 
    
Tento víkend proběhlo další Mistrovství české republiky, tentokrát pro "maturitní" ročníky a nejstarší dorostence. Z naší výpravy na své poslední juniorské mistrovství jednotlivců jel Matyáš barák, ale ani letos nematuruje. Zbytek výpravy je mladší, Majda a Iva dokonce ještě hrají U17. Tomáš Waller, Domča Kurzová a Míša Myšáková mají ještě šance příští rok.
    Poté, co jsem prohlídla losy a upozornila na budoucí soupeře, se přelosovala dvouhra dívek, čímž pro Dominiku téměř skončil turnaj. Do druhého kola jí los přisoudil Moniku Světničkovou, která je milá, hubená holčina, ale někdy se o ní píše velmi nadsazeně, takže její jméno zbytečně vzbuzuje repspekt. Vloni na MČR U17 si s ní Dominika vysloveně přála hrát, letos se složila a první polovinu setu provztekala. Výsledek dle Domči očekávání. Ostatní dvouhry probíhaly různě - bez mé přítomnosti, bez rozcvičení, bez úderu do hřiště, s úsměvěm, s jasným cílem vyhrát, s náhradním koučem....
    Nejlépe se dařilo Ivče s Majdou. Iva v semifinále odehrála pěkný první set s Luckou Černou a mohla být spokojená i s prohrou, Majda na dva sety porazila obávanou Moniku S. a ve finále už se téměř nehla (hrála v neděli víc zápasů než v sobotu), což evidentně Lucku Černou nebavilo. Přesto velká gratulace mladým holkám ke stříbrné a bronzové ze dvouhry!!!
    Přeskočila jsem mix, kde náš nasazený pár Matyáš s Míšou podlehli těsně ve dvou setech ve druhém kole rychle hrajícímu Holubovi s Drapáčovou, která všechno hraje vrchem s raketou naplocho. Škoda chyb, utkání bylo pěkné. Další druhé kolo proti sobě bohužel nastoupila Iva se Švábem a Domča s Budzelem. Matěj s Ivou postupují až do semifinále, kde se překvapivě zrodil soupeř Majda s "nemixérem" Jirkou Loudou. Během turnaje se jejich debl postupně občas mixu přiblížil, ještě několik takových turnajů a mix z toho snad uděláme:-) Majda s Jirkou postupují do finále přes třísetové drama, po dlouhé době vidím Ivu i jejího "chlapa" velmi smutné. Majda s úsměvem nastupuje na debly. Z mixu tedy stříbrná a bronzová medaile pro holky z Astry.
    Naprosto příšerný los dámského debla  s nacpanou horní polovinou - jako na MČR dospělých... Ve druhém kole Majda s Denisou Šikalovou musí vyřadit Černou s Milovou, aby mohly získat medaili. V semifinále věčně trvající souboj této dvojice s Ivou a Domčou, všichni ví, že nejde jen o hodnotu medaile. Letos poprvé vyhrává Majda s Denisou. Z druhé poloviny celkem snadno do finále prochází Míša Myš s Úblovou, ve finále vítězí Majda s Denisou.
Na stupních vítězů chybí Domča, která zklamaně odjela radši v sobotu domů. Ve čtyřhře dívek má Astra zlatou, stříbrnou i bronzové medaile:-)
    Naši zástupci v deblu kluků Matyáš s Tomášem měli celkem těžkého soupeře do prvního kola, rozhodně dvojice Budzel - Klupa není neznámá. Naši kluci ale drželi taktiku, snažili se nezvedat a sahat do míčů na síti, prohra byla těsná, utkání divácky napínavé a zajímavé, potěšili mě. Škoda jen více chyb a těch pár bodů pak v závěru setů vždy chybělo k vítězství. S ohledem na nadcházející MČR družstev dorostu je velmi pozitivní zjištění, že jsou kluci schopni konkurovat známým jménům.
    Díky Martině, která mi přijela připomenout, že už "byl čas oběda" a mám slézt z koučovací židle, medailistkám za reprezentaci Astry a ostatním trenérům z Krumlova, Dobrušky či Plzně za slova podpory při nelehké práci:-)
Markéta

    
 
Comments