MČR U17 aneb sbírka dívčích medailí

přidáno: 22. 4. 2013 11:53, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 23. 4. 2013 1:11 ]
    Tento víkend proběhlo Mistrovství České republiky v kategorii do 17 let, náš oddíl reprezentovaly 3 hráčky - Majda Lajdová, Iva Zychová a Kristýna Brunátová. Výprava sice menší, než bývalo zvykem v minulých letech, ale na počtu získaných medailí se téměř nic nezměnilo.
    Sobotní dopoledne se odehráli mixy, kde se  Majda s Ivou probojovaly do semifinále, takže první medaile byly na světě, jen  nebylo jasné, čí bude bronzová a kdo si ještě zahraje v o zlato.
    Dvouhra chlapců pro mně vyla výjimečně zajímavá, nikoho jsme nekoučovala a mohla tak sledovat parádní výkony Michala Hubáčka, tejpovat kolena, stehna, kotníky a diskutovat s ostatními trenéry na různá tréninková témata:-) Dvouhra dívek, už mi lehce zvýšila TF - Iva jako předsazená do druhého kola nastoupila do dvouhry podobně jako na MČR družstev dorostu - neútočná hra, kde ji soupeřka dokázala vytlačit daleko dozadu a rychlými údery od sítě ji tam podržet, nedávala velkou šanci k úspěchu. A tak Iva vypadla hned ve své první dvouhře a nemusela jsem tak litovat, že se s Majdou potkají v osmičce a medaili získá jenom jedna z nich. Majda naopak umí útočnou hru a tak do nedělního  semifinále postoupila.
    Ve čtyřhře dívek nastoupila i naše třetí hráčka Kristýna Brunátová. Poté co se s Ivčou protrápili prvním kolem, postupovaly pak dál až do finále stejně jako Majda s partnerkou Denisou Šikalovou. V neděli tedy hrály holky všechny tři.
    V nedělních mixech  byla úspěšnější Iva s Filipem Budzelem a tak Majda s Ondrou Klimešem získala ten "nechtěný" bronz. Zřejmě si Iva potřebovala vylepšit chuť po včerejší dvouhře a tak hrála mixa opravdu skvěle a dokázala tak i svého partnera dotáhnout ke zlaté medaili. Ve dvouhře si Majda v semi poradila se svojí kamarádkou Pavlínkou Drapáčovou a ve finále to vypadalo, že ví i jak zvítězit nad Dominikou Budzelovou. Druhá polovina druhého finálového setu se Majdě bohužel nepovedla, soupeřka prokoukla její hru a dokázala ji ve třetím setu rozbít technickými údery a nezničitelnou fyzičkou. Pro Majdu tak letos druhá stříbrná medaile ze dvouhry dívek ! (První má z MČR U19.) Finále čtyřhry dívek jsem se nezúčastnila na kurtu, ale pozorovala naše slečny z povzdálí. Po dvousetové bitvě zvítězila Majda s Denisou. Pro Kristýnu sice zklamání, osobně si myslí, že o hvězdném návratu po zranění můžeme téměr mluvit! Vždyť vloni touto dobou ani nikdo nevěděl, zda bude moct ještě hrát. Takže Majda do sbírky přidala i zlatou a Iva s Kristýnou stříbrné medaile.
    Díky holkám za reprezentaci a čas strávený povídáním, Zychům díky za nedělní ranní čaj po probuzení kohoutem, Martinovi Brunátovi za odvoz do "sraziště" na zmrzlině za Brnem, kde jsme potkali další Astra výpravu z Podivína a všem, co nám drželi palce.
    Markéta


   
Comments