MČR U17 - poslední mistrovství této sezóny

přidáno: 1. 5. 2011 12:09, autor: Markéta Osičková
    Poslední MČR jednotlivců proběhlo tento víkend v Brně. V kategorii U17 Astru reprezentovali Matyáš Barák, Tomáš Waller, Míša Brečkayová, Míša Myšáková, Dominika Kurzová, Iva Zychová, Majda Lajdová a Kristýna Brunátová.
    Hustě obsazenou jsme měli především nevyzpytatelnou disciplínu čtyřhry dívek, kde stejně nevyzpytatelně los nalosoval naše dva nejlepší páry proti sobě ve druhém kole. Mrzelo mě to, protože oba páry si mohly potencionálně odvézt medaili. O postup do semifinále ve čtyřhře dívek bojovaly vlastně všechny naše holky, ale nakonec se zadařilo pouze Ivě s Kristýnou, které ještě pak využily všechny své šance a možnosti a staly se mistryněmi ČR !!! Pro Týnu to je v této sezóně jíž pátý mistrovský titul! Míše Brečkayové semifinále uniklo ve třetím setu o pár bodů stejně jako Domče s Míšou Myš (ty hrály proti Ivě  s Týnou). Škoda. V mixu o postup mezi 4 nejlepší bojoval Maytáš s Míšou M. a bohužel i jim třetí set o pár bodů nevyšel za vydatné pomoci nově se školící paní rozhodčí, která bohužel neznala pravidla badmintonu. Ještě se mi nestalo, že by mě trenér soupeře zval hned po dohrání do baru a evidentně neměl radost ze závěru zápasu, který jeho svěřenci vyhráli. Mates s Míšou by si za svou hru zasloužili vyhrát, moc škoda. Ostatní mixy skončili převážně ve druhém kole.
    I ve dvouhrách měly především naše slečny možnost hrát o medaile, ale Míše M. se s Úblovou opravdu nedařilo zahrát, takže skončila těsně před branami semifinále. Na druhé straně celou sezónu skrytá Dominika (skoro nikdy nepostoupila ani z GPC na Áčka) dokázala využít příznivého losu a probojovat se k bronzové medali!
    Gratuluju k medailím a všem ostatním díky za bojovnost s jakou do zápasů šli.
Markéta
 

       
 
 
Comments