MČR U15

přidáno: 2. 5. 2014 8:44, autor: Markéta Osičková
    Minulý víkend proběhlo Mistrovství republiky kategorie U15 za účasti našich hráčů - Terky Járové, Vojty Sebery a Kristiana Leciana. Terka díky divoké kartě mohla nastoupit do všech disciplín, Vojta do párovek a Kristian do všech.
Ve smíšené čtyřhře Vojta s Terkou Typltovou z Meteoru porazili o hlavu větší dvojici ze severních Čech, ve druhém kole byl los již těžký, ale bojovnost se jim nedá upřít. Kristian hrál se slečnou Nováčkovou z Kladna, kde se postupně z mixu stával víc a víc debl, který postoupil do druhého kola, kde velmi potrápil Terku s Matějem Hubáčkem (opět Meteor). Terka s Matějem se tak s odřenýma ušima dostali mezi 8 nejlepších a bojovali o medaili. V psychicky vypjatém zápase proti dvojici Vajsejtl - Vacková nakonec postoupili do semifinále. První medaile pro Astru na světě.-)! Ve večerním semifinále opusila bojovnost i Matěje a tak zůstalo u bronzu.
    Ve dvouhrách se představil Kristian, svázaný atmosférou, takže po težkopádném výkonu se dostal do druhého kola, kde se proti rychle hrajícímu Kufovi  nemohl dostat do hry a prohrál. Terka se ve druhém kole utkala s pozdější semifinalistkou Krpatovou, takticky útočnou hrou získávala body, ale na vítězství ve třetím setu nedosáhla. Velká škoda, protože šance na postup dále pak byla.
    Ve čtyřhře kluci postoupili do druhého kola po dobrém začátku, špatném prostředku a napínavé koncovce. Ve druhém kole na pozdější vítěze uhráli pouze 8 a 9 bodů. Pochvala pro Vojtu za snahu aplikovat alespoň základní deblové prvky:-) Terka se svou parťačkou Terkou Švábikovou se probojovaly po velmi dramatickém semifinále do finále a Terka tak získala pro sebe a pro Astru druhou medaili, tentokrát stříbrnou!


    
Comments