MČR U13

přidáno: 5. 5. 2014 13:27, autor: Markéta Osičková
    I naše nejmladší kategorie se dočkala svého mistrovství republiky. Astru vyrazila reprezentovat početná výprava - Vítek Kulíšek, Terka Kobyláková, Hřebíková, Valentýna Sonnková, Adéla Antošová a Adam Radonský. V Liberci jsme se sešli doplněni do párů o hráče SK Prosek a s výpomocí Tomáše Krajči při koučování, když bylo astráků na kurtech plno:-)

    Dramatické chvíle jsme si užívali hned od prvních zápasů, třísetové bitvy a sety do 24 - 30 bodů byly skvělým adrenalinovým zážitkem. U13 nikdy nemají předem jasný výsledek, všechny děti se během roku mění, zlepšují technicky, takticky, vyvíjí se psychicky a rozhodně ti odolnější a sebevědomější mají větší šanci uspět.
     Z našich si v tomto duchu dobře vedla Adéla, která jde na kurt prodat s chladnou hlavou přesně to, co umí - nic víc, nic méně. Ve smíšené čtyřhře spolu s Vaškem Palánek z Proseka dokázala získat první medaili do astrácké sbírky cenných kovů - bronz. Srovnání si jistě zaslouží Valča, která naopak prodá i více než umí, odehrála spoustu pěkných dramatických mixů, kde o postup do semifinále potrápili se svým partnerem Michalem Grundem z Pardubic i pozdější vítěze! Nejspíš díky čtvrteční přípravě na Astře:-) Ve dvouhře opět o postup do semifinále pěkně proháněla svým rychlým pohybem slečnu Otáhalovou. Terky ze sebe ve dvouhrách nedostaly to, co umí, spousta chyb, nervozita a "vzdávání se" jim nepovolila ani postup do druhého kola.
    Naopak v mixu se Terka s Vítkem vybičovali v prvním zápase k dobré spolupráci a útočné hře, škoda, že stejně nevydrželi i ve druhém. Výsledkově ale jistě zápasy velmi zajímavé:-), koukněte se. V mixu přijel "na zkušenou" s Terkou H. hrát Adam, první kolo jim dalo možnost si zahrát a Pro Adama především dívat se, dívat se, jak hrají ostatní a poučit se.
    Překvapení mohlo vzniknout u Terky H. s Adélou, když ve čtyřhře bojovaly na 3 sety o postup do semifinále. Druhý útočný set se ve třetím obrátil bohužel ve prospěch soupeřek a naše holky stále bránily. Moc škoda. V další čtyřhře nastoupila Terka Kobylka s Bárou Hadáčkovou z ČB s medailovými ambicemi. Cesta do finále nebyla snadná, ale povedla se, tak ještě vypadal první set vyrovnaně, ale závěr byl v režii pozdějších vítězek. Pro holky tam stříbrná medaile! Podobně si vedl i Vítek s Vaškem, prodrali se do finále, kde na rozdíl od holek a svých soupeřů příliš často věšeli hlavy. Další stříbrná medaile do Astry je jistě úspěchem!
    Milý překvapením bylo v neděli "zjevení" Elišky jako podopry týmu, masérky ruky apod.

    Důležitá informace ode mne pro hráče z tohoto MČR je následující: je třeba se poučit ze svého chování, nechodit na kurt hrát s "někým", ale hrát badminton se sebou, co umím, prodávat to! Netvářit se otráveně a znuděně na slabší soupěře, tak se nechová dobrý hráč. Naopak jdu hrát s plným nasazením a pak i s nasazeným hráčem můžu odehrát vyrovnanou bitvu s dobrým pocitem, že jsem hrál dobře. Neposlouchat do ostatních "ten je špatněj, dobrej", vždycky je to pro vás partner na kurtě a ať je lepší nebo horší je třeba ho respektovat tak, jako respektuje on vás. V tomto duchu pochvala Terce Kobylce za debla, Vítkovi za DRUHOU dvouhru, Valče za mixa  a singla, Adéle za všechno, Hřebíkovce za druhého debla i trpělivost v mixu s Adamem. Hledejte SVÉ dobré já, bude se vám hrát líp:-)
Comments