MČR U13

přidáno: 29. 4. 2012 12:39, autor: Markéta Osičková
Poslední Mistrovství republiky jednotlivců proběhlo ve Vinoři tento víkend. Z našich nejmladších se na Mistrovství republiky probojovala Terka Járová, Kristian Lecian a Vojta Sebera. Pro Terku šlo o první Mistrovství, kde mohla získat medaili, kluci jeli hrát o každé kolo a Vojta především o body do příštího roku. Herním projevem nejvíce zapadl mezi badmintonisty Vojta, herní inteligencí Terka a dobrou hrou zezadu Kristian. Oběma klukům  se podařilo dostat do druhého kola, i když Vojta měl co dělat s o 3 roky mladší vyrůstající hvězdou Janoštíkem. Ve druhém kole se potkal s Jakešem z Krumlova, který je velmi technicky zdatný, ale postavou Vojtovi podobný. Takže ve druhém setu, kdy se díly začaly vyrovnávat vypadal zápas dobře. Na vedlejším kurtu ve druhém kole hrál Kristian se svým jmenovcem Savinem, když se prvním kolem také lehce protrápil. Se Savinem se mu dařilo, dokud hrál dolů a útočně (ale jak jinak se vlastně vyhrává...?). Naopak když hrál dolů soupeř, měl značné problénmy a na vítezství to opravdu mestačilo. Terka v prvním kole porazila mladší ze sester Zuzákových z Benátek, ve druhém kole slečnu Vatashchuk, ve třetím kole prohrála s pozdější Mistryní republiky Dobiášovou z Mostu. Terky hra se vyznačuje tím, že hraje, kam chce ona, dokáže zahrát pěkný vysoký dlouhý dozadu i přesný kraťas na síti. Nechá si dobře poradit, což jsem bohužel v boji s Dobiášovou propásla, protože na druhé straně tělocvičny hráli kluci dramatického debla s různými "rybičkami" a záhadnými údery. K chytré hře Terce bohužel chybí chytrý pohyb, ale na tom se dá vždycky zapracovat:-)
     V párech se kluci probili do druhého kola, kde narazili na těžkou dvojici Louda- Kural. V mixu Vojta dostal partnerku Vatashchuk a neprošli prvním kolem. Kristian s Terkou naopak prošli a odehráli i ve druhém kole pěkný zápas s nasazením proti pozdějším Mistrům Louda - Ausbergerová.
    Nejvštší očekávání měla Astra ve čtyřhře dívek, kde Terka se svou partnerkou z Klimkovic ,také Terkou ale Švábíkovou, vstupovaly do turnaje jako nasazené jedničky. Na první dvě kola naprosto stačilo hrát do hry, ale v semifinále proběhlo absolutní drama, kdy na holky nastoupila dvojice Krpatová - Fuchsová s mnohem lepší deblovou hrou i pohybem. Velmi nepříjemně zápas ovlivnila nejasná situace za stavu 21:20. Nakonec set dotáhly naše Terezy a postoupily tak do finále! Tam již ale nedeblová hra nestačila na útočící dvojici Ausbergerová - Srncová. Přesto první Terky medaile z MČR  se cení o to víc, že Terka ještě bude hrát U 13 i příští sezónu!
Moc gratuluju a jsem ráda, že jsem zase zjistila, co naši hráči umí a co ne.
Markéta
  
          
 
 
 
 
 
 
 
Comments