MČR družstev dorostu 2012

přidáno: 11. 3. 2012 14:30, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 12. 3. 2012 10:12 ]
    Na letošní MČR jsme vyrazili v početné sestavě. Proti týmům Hradce Králové a Brna (po čtyřech hráčích) působila naše devítičlenná skupina dojmem, že jsme přivezli hned dvě družstva. Do Českého Krumlova odjeli Zuzka Klusoňová, Dominika Kurzová, Iva Zychová, Míša Myšáková, Míša Brečkayová, Tomáš Waller, Matyáš Barák, Honza Klusoň a Lukáš Kutil. Do Krumlova naopak neodjela Markéta, která musela ošetřovat nemocnou dcerku. O zázemí jsme se tak starali se Sašou Kurzem. Večer byla celkem jednoznačně zvolena kapitánkou družstva Zuzka Klusoňová.
    Los byl poměrně příznivý. Skupina s domácím Krumlovem, Montasem Hradec Králové a Plzní byla přijatelná. Naše naděje na postup do finálové skupiny se však rozplynuly hned v úvodním zápase proti Montasu. Získali jsme pouze dva body kontumačně (Montas nastoupil pouze s jednou dívkou) a díky Zuzce jeden bod ze hry. Celkem tedy prohra 3:4.
    Druhý zápas proti Plzni byl radostnější. Vyhráli jsme 5:2 a doufali, že se nám v závěrečném zápase podaří zázrak a porazíme favorita z Českého Krumlova. Začali jsme slibně a vedli jsme 1:0 po mixu. To však bylo skoro vše. Druhý bod uhrály Domča s Ivčou proti dvojici Černá, Milová až v závěrečné čtyřhře a korigovaly výsledek na 2:5. Ve skupině jsme obsadili 3. místo a v boji o celkové 5. místo nás čekal celek Brna.
    Brno nastupovalo v sestavě Mendrek, Světnička, Tichý a Světničková. Opět tedy soupeř s jednou dívkou a dvěma kontumačními body v náš prospěch. Myslím, že všichni z našeho početného družstva by si radší zahráli, než sbírat kontumační body. V závěrečném utkání ze všech spadla nervozita, která nás provázela prvním dnem. Všichni podali v tomto utkání bojovné výkony i když soupeři byli většinou nad jejich síly. Za zmínku jistě stojí statečný boj Honzy Klusoně s Adamem Mendrekem, či vydřené vítezství Zuzky Klusoňové proti vycházející hvězdičce českého badmintonu Moničce Světničkové. Nesmím zapomenout na nasazení dvojice Barák, Klusoň proti páru Mendrek, Světnička. Našim se mnohokrát podařilo soupeře svou aktivní hrou zatlačit do defenzivy a donutit k chybě. Do poslední chvíle vypadal nadějně mix Matyáše se Zuzkou proti sourozencům Světničkovým. Měli jsme ve druhém setu dokonce dva setboly. Na závěr jsem si nechal lahůdku v podobě statečného boje Tomáše Wallera s Tichým. Jak lehce vyhrál Tomáš první set tak lehce prohrál druhý. Rozhodovalo se ve třetím setu. Tomáš prohrával 12:20 když se rozhodnul že už v tomto zápase nezkazí ani míč. Dokázal přidávat bod k bodu až celý zápas otočil na 21:20 a měl na raketě matchball a tedy i 5. příčku pro Astru. Bohužel se mu ho proměnit nepodařilo a nakonec prohrál 22:24 a Astra 3:4. Nicméně všichni, kteří v dnešním utkání nastoupili si za své nasazení zaslouží pochvalu.
    Skončila 5 let trvající etapa, kdy naše mládežnická družstva získávala medajle na mistrovství družstev žáků či dorostu. Získali jsme dva tituly ze žáků a tři tituly z dorostu. Tato série začala právě v Českém Krumlově s partou, která dnes úspěšně reprezentuje Astru v extralize dospělých. Přejme dnešním medajlistům jejich úspěch. Jsme rádi, že jsme měli možnost se turnaje v Krumlově zúčastnit. Tyto turnaje totiž mají svou neopakovatelnou atmosféru, je to jedna z mála chvil, kdy se individuální sport stane sportem kolektivním, kdy se hráči vzájemně podpoří, zafandí si, pomohou. Děkuji všem hráčům za snahu reprezentovat náš oddíl co nejlépe.
 
    
 
 
Comments