MČR družstev dorostu

přidáno: 25. 2. 2013 11:07, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 27. 2. 2013 4:06 ]
 
Jednu Mistrovskou soutěž družstev máme letos za sebou, MČR druzstev dorostu. Reprezentovat Astru jeli Matyáš Barák (zvolen jako nejstarší kapitánem), Tomáš Waller (s chřipkou za krkem), Vojta Brothánek, Dominika Kurzová, Iva Zychová a hvězda posledního měsíce Majda Lajdová. Doprovod zajistila Markéta (taktéž s chřipkou za krkem) a Vláďa Barák, aby nám natočil po delší době opět nějaký pěkný film. Slova nedělního dopoledne "film bude pěknej, ale trochu mu bude chybět dobrý konec, škoda...."
    V pátek večer jsme v kalamitním počasí dorazili do penzionu ve Vranově u Brna, povečeřeli ne zcela úžasnou večeři a naplánovali "teamový kšandodres". Donutili jsme pana domácího, aby lehce přitopil a já s Tomem šli kašlat do postele, ostatní se chystali na sobotní zápasy. Spala jsem asi 2 hodiny, stále přemítala o možných sestavách, jasné bylo, že Tomáš musí na 1. singly a odchodit je. Holky musí všechno vyhrát a pak máme šanci v mixu nebo deblu kluků.
    V sobotu ráno se můj zdravotní stav zrohšil po odhalení losu - Most, Krumlov, Doubravka. Naštěstí jsme byli nasazeni jako jedničky a hráli tak první utkání s Doubravkou, kde se dalo dost ozkoušet. Třeba to, že se holky budou trápit a Tom má ve svých výkonech jasno a Matyáš, že celý team potáhne. Výhra 4:3 nás naladila do dalších bojů. Druhé utkání s Mostem začalo dramatickým a velice důležitým mixem, kdy Majda s Vojtou naprosto neuvěřitelně porazili pár Motejl - Koldová. Později se ukázalo, že ani Most není v dobré zdravotní kondici a tak výhru nad tímto obávaným družstvem pojistil  Matyáš svým singlem s Motejlem a holky deblem a druhým singlem.
Poslední sobotní duel s Krumlovem ve odvíjel dlouho v náš prospěch, ale poslední čtvrtý bod Ivča nedokázala udělat ve dvouhře se Sabinou Milovou, což nás mrzelo. Na druhou stranu, po nalosování jsem si ani ve snu nemyslela, že v neděli budeme hrát semifinále!!!
    V noci bylo hůř - větší kalamita, větší kašle a rýmy, bolavé rameno a nálada nějak povadla. Tak jsme nastupovali ráno proti Brnu a podle toho i dopadl výsledek 0:4 po dvouhrách. Rychlý konec.....Proti Klimkovickému zájezdu i přes veškerou snahu Domča neuspěla ve dvouhře proti Domče Budzelové, čímž se šance na výhru snížila, s jejím bodem se počítalo. Kluci prohráli první set debla v nastavení a druhý už nešel, takže druhá rychlá smrt (dvouhry kluků byly bez šance, i když Vojta se snažil) a zůstaly nám jen oči pro pláč. I já zamáčkla slzu, komentář do "filmečku" jsem nedala, bylo mi smutno. Rozhodně ale musím vyzvdvihnout to, že jediná Astra měla svůj nový pokřik, parádní úbor a nakonec i za čtvrté místo byla odměna v podobě dortu, což většině zvedlo náladu a nakonec jsme se s úsměvem vyfotili. Díky celému družstvu, že věřilo do poslední chvíle, že můžeme získat medaili a bojovali do úplného vyčerpání (někteří).
 
                 
                                                          

 
Comments