Markéta trenérkou roku 2011

přidáno: 12. 2. 2012 12:51, autor: Milan Maixner
 
Markéta Osičková, hlavní trenérka našeho badmintonového oddílu, zvítězila v anketě "Badmintonista roku" v kategorii trenérů. Markéta tak dokázala zopakovat úspěch, kterého dosáhla před rokem. Je to ocenění nejen úspěchů, kterých její svěřenci dosahují, ale též její píle, pracovistosti a vytrvalosti, se kterou po dlouhé roky svým badmintonovým dětem připravuje podmínky pro jejich sportovní růst. Markétě blahopřeji a věřím, že se k mému blahopřání připojují všichni příznivci badmintonu v TJ Astra Praha.
 
 
Výsledky ankety jsou vyhlašovány u příležitosti Mistrovství České republiky. To se letos po sedmi letech vrátilo do Plzně. Z našeho oddílu se MČR zúčastnila děvčata Terka Lajdová, Míša Myšáková, Eliška Maixnerová a chlapci Lukáš Kurz, Jakub Zahrádka, Dan Holec a nestárnoucí Radek Gregor. Z hlediska umístění se zřejmě největší úspěch podařil Lukáši Kurzovi. Ve dvouhře a smíšené čtyhře se mu podařilo postoupit do čtvrtfinále. Z herního hlediska se za největší úspěch dá považovat vyrovanané utkání Terky Lajdové s pozdější finalistkou Martinou Benešovou. Terka byla 3 body od senzačního vítězství. Terka navíc na tomto mistrovství bojovala na více frontách. Sklidila potlesk nejen na kurtu, ale i při slavnostním večeru, kdy na klavír doprovázela operní vystoupení Štěpána Weinzettela.
 
  
 
 
(foto. Z. Jára) 
Mistrovství svou herní i organizační úrovní navázalo na úspěšná mistrovství z předchozích let. Je třeba poděkovat jak hráčům za předvedené výkony a napínavé zápasy, tak obětavým organizátorům.
Comments