Markéta a Majda na MEJ U17

přidáno: 24. 3. 2014 15:07, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 24. 3. 2014 15:08 ]

    Minulý týden se konalo v Turecké Ankaře Mistrovsvtí Evropy kategorie U17. Soutež byla jak pro družstva na pět zápasů, tak ve druhé polovině týdne i pro jednotlivce. Turnaje družstev se zúčastnilo 31 států, některé další země pak dorazily až na jednotlivce. Za ČR se do nominace hráčů dostala Majda Lajdová a já jela jako druhý trenér spolu s Tomaszem Mendrekem, hlavním reprezentačním trenérem.
    Informace o průběhu turnaje lze nalézt na stránkách ČBaS. Majda nastoupila v soutěži družstev 3x do čtyřhry  a 1x do dvouhry. Odnesla si výhru pouze nad Italkami, ale soupeři v naší skupině byli opravdu silní. V jednotlivcích pak hrála dvouhru a čtyřhru, kdy ve dvouhře odehrála vyrovnaný zápas s nasazenou Francouzkou na tři sety a ve čtyřhře ještě vyrovnaněji a odhodlaněji podlehly s Denisou Šikalovou nasazeným dvojkám, které pak vyhrály celé ME. Spokojenost s hrou je fajn, ale tenhle prohraný zápas nás skutečně mrzel:-(
    Kromě badmintonu jsme toho spoustu zažily - pohyb ve městě, kde žije 5,5milionů lidí, staví se nová super moderní sídliště s kilometrovými osvětlenými parky na jedné straně a demolice malých rozpadlých domků na straně druhé; luxusní nákupní centrum asi 3x větší než náš Europark nebo naopak žebráci, trhovci a prodejci různých věcí na ulici mezi odpadky; hustá doprava a "husté" dopravní situace, kde všichni troubí, jezdí na červenou, chodí mezi auty, autobusy, autobusky či taxíky, které jezdí 130km/h ve městě, nemají žádné bezpečnostní pásy a vezmou vás do auta 5; autobusy, které staví na mávnutí kdekoliv a kdekoliv (místní dopravu jsme se ani nesnažily pochopit, asi to stejně nešlo); mauzoleum největšího Tureckého státníka Ataturka s noblesním "chrámem" nad žulovým náhrobkem a s cestou lvích soch; sportovní hala ME, ohromná stavba, kde nikdy nebyla uklízečka na záchodě a jste šťastni za "turecký záchod", kde největšími fanoušky byli Češi a místní děti ze školy, které nejspíš povinně navštívily ME a za odměnu dostaly všechny badmintonovou raketu s míčkem. Zážitek rozhodně bylo projít trhem se zeleninou, koupit si rybu na grilu nebo pomerančový džus z pomerančů za 9,-Kč nebo jít uličkou obchodů s lustry, šátky, šperky,  s koupelnami atd. Našli byste tam snad všechno od bídy přes největší bohatství, nejhorší špínu na světě a zároveň luxus a prožívání kontrastů pak vlastně předčí i vaše zklamání z nedotažených koncovek badmintonových zápasů našich hráčů.
    Poslední den jsem si nechala na testování jedné pouliční pochoutky plovoucí v oleji s cukrem a bylo mi v letadle na cestě domů celkem ouvej. Na letiště jsme v neděli museli všichni odjet ve 3:00 ráno z hotelu, takže jsme ani moc nespali.
    Majda si další turnaj odehraje v Malajsii, kam za 14 dní odjíždí na MS. Doufám, že bude psát více o badmintonu a podaří se jí nějaké to kolo postoupit:-) Držte jí palce.
MarkétaComments