Majda v Bonnu

přidáno: 9. 8. 2016 14:04, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 14. 8. 2016 0:35 ]

Ahoj Astráci,

            zdravím z německého Bonnu. Budu tu potit krev necelý měsíc a ráda bych vám sdělila mé první dojmy z pobytu. Do bývalého hlavního města jsem přijela se společností Student Agency v sobotu večer. Cesta mi utekla rychle, i když trvala skoro 11 hodin. Připisuji to nervozitě z nového prostředí a dobrým filmům ve Studentovi. V sedm večer na mě čekala moje náhradní máma, která se tu o mě bude starat. Rodina má krásný dům se zimní zahradou, terasou, velkými okny a grilem. Já bydlím ve velké pokoji s koupelnou a nemůžu si to tu vynachválit. 

            Hala je odtud necelých 20 minut jízdy na kole. Ještě jsem neřekla, že trénuji v BC Beuel, což je nejúspěšnější klub v Německu. Možná znáte tento klub podle hráčů, kteří tu trénují – Eva Janssens, Max Weisskirchen, oba mistři Evropy do 19 let, Luise Heim, Marc Zwiebler a Birgit Michels.

            Zatím tu není moc hráčů, protože mají ještě prázdniny, nicméně se jich pár připojilo a tréninky jsou opravdu kvalitní. Dopoledne máme 2,5 hodiny a odpoledne 3 hodiny tréninku. Zvládám to asi jen díky ledovému bazénku uvnitř haly. Dále je zde sauna i vířivka a hlavně posilovna. Zázemí je opravdu profesionální. Asi je to dáno tím, že celý klub sponzoruje firma Haribo. Fyzicky jsem podle mého názoru výborně připravená. Letošní kondičko v Karlově se vyplatilo :). Hrajeme tu hodně multishuttles a v posilovně makáme s činkami. Posilování tvoří poměrně velkou část tréninku. Trenér mě hned první den natočil na klubovou kameru a sleduje, co bych měla zlepšit. Také mi půjčil na celý pobyt sporttester, tep a ostatní hodnoty všech hráčů se mu ukazují na velkoplošné obrazovce.

            Hodně tu kladou důraz na prevenci před zraněním. Tudíž děláme hodně posilování a válíme se na masážních válcích :). Včera tu byl fyzioterapeut, který ozkoušel postavení kyčlí, kloubů, pevnost kostí a rozsah svalů. To bylo také zajímavé.

            Dnes jedu na zátěžové testy do Kolína, kde poběžím na páse s maskou a po každých pěti minutách mi budou odebírat krev z ušního lalůčku. Jsem zvědavá, jak budou vypadat výsledky.

Hezky trénujte a zdravím všechny.

4.8.2016

 Majda


Comments