Majda a dvě medaile na MČR dospělých!!!

přidáno: 1. 2. 2014 10:35, autor: Saša Kurz   [ Aktualizováno 2. 2. 2014 10:35 uživatelem Milan Maixner ]
I druhý den Mistrovství republiky dospělých zůstalo ve hře několik Astráků
1) Eliška s Lukášem bojovali s pozdějšími finalisty o postup mezi 8 nejlepších. V třísetové bitvě nakonec zvítězili soupeři Kohoutek - Milisová, což nás dost mrzelo.

2) Eliška ve dvouhře proti Zuzaně Pavelkové dlouhodobě se připravující v Dánsku chtěla ukázat, že i chytrá, technická hra může vyzrát nad běháním. Bohužel třetí set již nebyl v Elišky režii, přesto zápas sledovalo spousta diváků a Eliška měla velký fanklub.

3) Majda ve smíšené čtyřhře s Pavlem Drančákem  zdolali nejprve v napínavém utkání opět na 3 sety několikanásobné Mistry ČR z dob minulých Herout - Titěrová a následně pak pevnějšími nervy dvojici Janáček - Černá a postoupili tak do semifinále!!! Pro Astru to znamená po 14ti dlouhých letech medailové umístění na MČR ve smíšené čtyřhře a to ta poslední byla v podobě Markéty (tenkrát Sadilové) a Martina Osičky, kteří ale  v té době hráli za TJ Spoje Praha a i tenkrát šli přes pár Herout - dříve Brožová :-). Dále už moje paměť nesahá. Naopak v dalších disciplínách, do kterých Majda nastoupila (čtyřhra a dvouhra žen) získaly medaile v době nedávné na MČR dospělých Eliška Maixnerová v roce 2009 (čtyřhra a dvouhra) a Majdy starší sestra Tereza v roce 2011 (dvouhra). Majda si vybrala prozatím následovat Elišku a společně se svoji partnerkou Denisou Šikalovou po výhře nad nasazenými jedničkami první den dokázaly o postup do semifiále přehrát zkušenou dvojici Kollarová - Vazačová. V semifiále pak nestačiliy na Vackovou s Erbenovou, ale třetí místo je na světě! Ve dvouhře Majde chvíli trvalo proti pozdější finalistce Lucii Černé dostat se "do varu" a tak až ve druhém setu vypadala hra zajímavě a mohla si z ní Majda odnést cenné zkušenosti.

Ve večerních hodinách proběhl tradiční slavnostní večer s vyhlašováním nejúspěšnějších badmintonistů, trenérů a akcí v roce 2013. Při příjemném posezení s hudbou a rautem astráci obsadili téměř dva stoly, věřím, že příští rok se sejdeme v hojnějším počtu a některou z vyhlašovaných cen získáme;-)
Markéta
 
  
 
Comments