Kondiční sousředění je za námi

přidáno: 2. 8. 2013 13:43, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 2. 8. 2013 14:00 ]
    Letošní kondiční soustředění proběhlo ve znamení vedra, zvrknutých kotníků a upečeného domácho chleba. Nevynechali jsme díky počasí ani jeden naplánovaný trénink, za celý týden spadlo cca 10 kapek deště a tisíce kapek potu.
    První běh náročným terénem se nazadařil Danovi Pecákovi, takže celý týden poctivě s Ivou posiloval, házel špalky a vařil.
    Ještě za čerstva nás  v neděli stihl natočit pan Stýblo z Badminton revue, ale vysílání našeho soustředění nejspíš bude až v září v Metropolitní televizi. Odkaz na pár fotek  http://ppna.zonerama.com/Album/131519. Díky natáčení jsme nešli na asfalt a tak nohy začaly "tahat" až od úterý. Vzhledem k mojí vlastní běžecké přípravě ze strachu "že nebudu mladým stačit", jsem si letos obnovila zjištění, že stačí málo k tomu, aby člověk získal kondici a hodně je znát, kdo něco dělal a kdo ne. Tak se třeba ukázalo, že nejlíp připraven je Měřa, který ve čtvrtek, kdy už jsme všichni  cítili všechny svaly, zahlásil :"Je to fajn, ani mě nic neboli". Rozumně zvládl soustředění včetně závěrečného běhu i Michal a Zdenda díky dvoudenní pracovní odmlce taky vdržel na strá kolena dost. Z holek si se vším poradila hladce Míša Myš a parádní sprintérskou dvojici s touhou měřit si čas mi vytvořila Zuzka Klus. Na dlouhé tratě nikdo tradičně nepřekonal Terezu Lajdovou a z mladých si velmi statečně vedl ve všem i v kuchyni nováček David Rosenheim a Vojta Sebera.
    V den odpočinku museli staří přetrpět "trapné dětské hry" a já musela večer s Míšou Myš uvařit 4,5 kg špaget u nás na chalupě. Saunu jsme si v tom vedru neodpustili, ale spíš jsme pravidelně chodili do místního "kryoterapeutického potoka" , kde při delším pobytu umrzaly končetiny. Při orientačním běhu se zratila jen jedna dvojice, která dorazila za 3 hodiny, právě když jsem nasedala do auta ji hledat. Sice někteří mě nejdřív posílali kouknou do pokoje, jestli už zade Kristian s Vojtou J. neležív posteli, ale byli stále v terénu...Naopak nejrychlejší Lukáš Myšák byl zpátky za 34 min - trochu krátká tréninková fáze :-( . Zato vyhrál super rakytníkové bonbóny od nejmenované firmy :-) I další  novinky od Terezia Company s.r.o. všem zachutnaly.
    Zjistila jsem, že někteří se snaží jen když mají sportester a pak jsou schopni dokázat svou TF, že už jsou po smrti. A  ostatní trpělivě čekají na jejich oživení a zklidnění TF pro další start. Také jsme zjistila, že jsou hráči, kteří jsou ochotni jít přes bolest a jiní, kteří se stále sledují a bolesti se vyhýbají, ale sport prostě bolí, tak to je .... Důležitý poznatek - když už vůbec nemůžu, běhám 40 min sprinty do kopce a venku je 35°C, tak ještě DÁM ty intervaly!!! A to si pamatujte :-)!
    Zařadila jsem letos jednu bezva novinku směrem k Albertu, doufám, že na ni příští rok nezapomenu, měli jsme i nové atletické žebříky, na kterých se dobře pracuje s rychlostí nohou, vyzkoušeli jsme si chození po slackline (hlavně v noci), grilovali, pekli, vařili, hádali se o mlíko a Jirka z Vily nám upekl domácí chleba. Přítí rok si každý přiveze kartón mlíka a bude klid....
    Bojovka se konala, trvala asi do dvou do rána a už v 7 jsme běželi, což obdivuji a musím pochválit mladší chytřejší účastníky, že šli poslední běh místo v sobotu ráno už v pátek ráno, když ostatní vyspávali a tak po bojovce mohli spát. Poslední překvapení bylo opět množství ukrytých pet lahví pod postelemi, takže ještě příští rok zakážeme pet lehve nebo "hromadiči" dovezou vlastní kontejner na tříděný odpad.
    Soustředění bylo fajn, škoda Vítkova a Danova kotníku. Těším se na další týdny makání, zbylé foto u mě
Markéta


Comments