Kondička na Konopišti

přidáno: 19. 6. 2011 13:52, autor: Markéta Osičková

O předposledním víkendu v tomto školní roce se konalo velmi zajímavé měření sil, ale nikoli v badmintonu. Ti nejodvážnější Astráci – Honza Fiala, Kačka Tomášková a v tomto triu veteránka Tereza Lajdová se účastnili závodu KONOPIŠŤSKÁ DESÍTKA, tedy jeho 15 ročníku. V rámci běhu se tradičně běhá řada juniorských tratí, ale také trať desetikilometrová. Na většině z nich měla Astra své zástupce a musíme říct, že velmi úspěšné zástupce.

Začneme od pánského křídla výpravy. Účast v juniorském závodě na 1 360m korunoval Honza Fiala prvním místem ve svém ročníku a čtvrtým místem celkově což je velmi dobrý výsledek a Honzovi patří velká gratulace za mimo badmintonový úspěch.

Druhou závodnicí byla Kačka, která běžela závod na 1 020m a v něm všem soupeřkám ukázala jen záda a doběhla si ve sportovní terminologií způsobem start x cíl pro celkové první místo. Pro podtržení vynikajícího úspěchu Kačky mluví i skutečnost, že nebyla ve své kategorii nejstarší a může běžet i příští rok.

Posledním členem tříčlenné výpravy byla Terka, ta se nebojácně přihlásila do závodu na 10 km a ukázala, že je prostě extratřída, a že umí všechno. Svým absolutně neuvěřitelným výkonem a časem 39:21 se umístila v tomto běhu na druhém místě mezi ženami, i když svým věkem patří mezi juniorky. Terka zaběhla celkově čtvrtý nejlepší čas za celých 14 ročníků celé Konopišťské desítky. Terce patří moje obrovské uznání a velká poklona za její čas a výkon. Nevím jak jste na tom vy s běháním, ale čas, který Terka zaběhla, je pro většinu z nás z říše snů.

Na závěr všem zúčastněným velké poděkování za reprezentaci Astry na nebadmintonové půdě.