Klukům se v Kralupech dařilo!

přidáno: 7. 5. 2017 1:09, autor: Lukáš Kurz
V sobotu 6. 5. 2017 se v Kralupech nad Vltavou konal již tradiční otevřený turnaj pro kategorie U9, U11 a U13, na kterém naše klubové barvy hájilo 16 badmintonistů.

V dopoledních hodinách se o medailové pozice bojovalo mezi hráči kategorií U9 (tentokrát bez zástupců Astry) a U11 – Erika Osičková, Terka Houžvíková, Róza Brtová a Róza Dobrová, Marek Čepela, Kuba Švarc a Marek Pečenka. Erika od medaile neměla daleko, bohužel švýcarský systém je občas záludný a i přes to, že na body neprohrála ani jeden zápas, skončila na 4. místě – z holek tak měla k cennému kovu nejblíže. Z chlapců si nejlépe vedl Marek Č., který skončil na krásném druhém místě a během celého turnaje předváděl hezké výkony.

S úderem 12. hodiny se spustila prezence pro hráče kategorie U13, kde z Astráků nastoupili: Aneta Osičková, Nela Veverková, Sára Češková a Emma Hanzlová, Honza Urban, Lukáš Pavlica, Matěj Švarc, Míša Moravec a Adam Dohnal. Stejně jako v kategorii U11 se děvčatům nepodařilo dosáhnout na medailové pozice. Oproti tomu chlapcům se to podařilo hned dvakrát. Honza Urban se na kralupském turnaji konečně dokázal prosadit a získat tak vytouženou medaili – a to zlatou! Hned za ním, na druhém místě skončil Lukáš s rozdílem pouze jednoho prohraného setu.

Kačka T.
Comments