I liga: Výhra a remíza Astry „A“

přidáno: 22. 10. 2017 7:30, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 22. 10. 2017 14:01 ]
V neděli 15. října se v pražské Vinoři uskutečnilo první kolo 1. ligy skupiny západ. Náš tým Astra „A“ se pod vedením kapitána Vojtěcha Brothánka utkal s družstvy BK TU v Liberci a Sokol Radotín Meteor Praha „B“. Dále za náš tým nastoupili Dominika Kurzová, Zuzana Klusoňová, Vít Kulíšek, Lukáš Kurz, Jan Vitvera a já (Jan Fiala).

TJ Astra ZM Praha „A“ – BK TU v Liberci 5:3

První utkání jsme hráli proti Liberci, ambice byly jasné, vyhrát. Věděli jsme, že to bude těžké. Pro naše štěstí Liberec vsadil na zahraniční posilu v ženách a nenastoupil za ně slovenský hráč Haring, který by nám určitě nějaké problémy v naší cestě za vítězstvím udělal. Jako každý tým Astry jsme spoléhali na úspěšnost v dámském deblu a singlu. Holky jako vždy nezklamaly a ukázaly, že naše síla je především v ženské části týmu. Ve smíšené čtyřhře nastoupil Vojta s Domčou proti páru Šída - Nejedlová. Naši ve třetím setu podlehli v koncovce. Na třetím singlu nastoupil Jan Vitvera proti Koňasovi. Honza nakonec vyhrál ve třetím setu. V druhém pánské dvouhře nastoupil Jan Fiala proti Vachálkovi, zde byl zápas až na začátek každého setu jasný a Liberec si připsal druhý bod. První singl hrál Lukáš, který ve dvou herně vyrovnaných setech podlehl Kubovi Zahrádkovi. Pánské čtyřhry měly být naší doménou. Ve druhé čtyřhře nastoupil Jan V. a Vojta proti Vachálek - Koňas. Po dvou vyrovnaných setech nakonec výhra pro nás. Nejhezčí zápas jsem si nechal na konec, první pánská čtyřhra, Lukáš s Vítkem proti páru Zahrádka - Šída. Kluci hráli dobře, snažili se útočit doprostřed kurtu, a jak se postupně sehrávali, tak začínali získávat převahu na kurtu. Vítězství pro nás, celková výhra 5:3.

TJ Astra ZM Praha „A“ – Sokol Radotín Meteor „B“ 4:4

Druhé utkání proti Meteoru nepatřilo mezi úspěšné. Čtyři nečekané nebo méně očekávané prohry zařídily remízu 4:4. V pánském singlu to byla prohra Jan F. proti Jakubu Vitverovi a Lukáš proti Pavlu Synovcovi. Nečekaně prohraná také dámská čtyřhra Domča se Zuzkou proti páru Titěrová- Musilová, kde se holky nechaly upinkat. Ve smíšené čtyřhře prohrál Vojta s Domčou opět ve třetím setu proti páru Hošek -Musilová. Naštěstí se nám podařilo lehce vyhrát dámskou dvouhru, kde nezklamala Zuzanka. Další výhry přidali obě pánské čtyřhry a třetí pánská dvouhra. Konečný stav tedy 4:4.

Myslím si, že prví kolo ligy pro nás dopadlo víceméně ideálně, jedno vítězství proti silnému týmu a zasloužená remíza proti Meteoru, kde se ukázala větší bojovnost a touha vyhrát u soupeřů než na naší straně. Ještě nakonec musím vyzdvihnout pro mě úžasné zlepšení a zklidnění Vítka. S Lukášem předvedli velmi dobré výkony. A samozřejmě naší hvězdu, Zuzanku, která je prostě dobrá.

Astra "A" se tak zařadila na druhé místo tabulky hned za Astru "B". Celkově tak můžeme hodnotit začátek ligy jako vydařený. Příští kolo vyjíždí áčko na začátku prosince na palubovku Sokola Křemže, kde se kromě domácího týmu utká s družstvem Proseka.