I liga: Úspěšné třetí kolo znamená boj o medaile!

přidáno: 21. 1. 2017 10:59, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 27. 2. 2017 15:30 ]
V sobotu 21. ledna odehrálo družstvo Astry „B“ dospělých třetí kolo I. ligy skupiny západ v domácím prostředí, čímž dokončilo základní část, po které následuje rozdělení na první tři týmy hrající o medaile a extraligu, a zbylé čtyři týmy hrající o udržení. Za tým nastoupili: Radovan Gregor, Lukáš Kurz, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Zuzana Klusoňová a Ivana Zychová. Velký dík patří skupince rozhodčích (Terce H., Vaškovi T., Viktoru M., Standovi E. a Kačce T.) a vrchní rozhodčí Lence H., kteří se zasloužili o plynulý chod celého herního dne.

V západní skupině byla bodová situace po předchozím kole nesmírně vyrovnaná (kromě jasně vedoucích týmů Liberce a Radotína), a šanci na zisk třetího místa mělo několik týmů. Po propočítání všech možných i nemožných výsledků jsme si vytyčili jasné cíle: uhrát co nejlepší výsledek se Slovanem Vesec a porazit Super Stars Most.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Slovan Vesec „A“ 4:4

K všeobecné radosti nám úvodní bod v utkání s Vescem zařídily holky ihned po začátku, protože soupeř dorazil v oslabené sestavě s pouze jedinou dívkou, a tedy nemohl postavit ženský debl. Utkání tak zahájili Mňéřa s Ivčou proti mladému mixu Máchal/Foukalová. I přes počáteční nervozitu se postupně zápas dostal do naší režie, a výhra ve dvou setech byla přesvědčivá. Současně probíhala první pánská čtyřhra, ve které Lukáš s Michalem nestačili na dobře bránící dvojici Klimeš/Stejskal. Zatímco si Zuzka relativně snadno poradila s Foukalovou a přidala nám třetí bod, Lukáš M. s Mňéřou neustáli koncovku třetího setu proti Szymczakovi/Máchalovi. To nás dostalo do nemilé situace a nutnosti vyhrát minimálně jeden ze tří pánských singlů, aby byla možnost bojovat o celkové třetí místo. Poté co Lukáš M. prohrál ve dvou setech s Klimešem, předvedl Michal heroický výkon v koncovce druhého setu proti Stejskalovi, odvrátil setbol a výsledkem 25:23 se postaral o zcela klíčový bod celého utkání. V posledním zápase Lukáš K. nenašel recept na nátlakovou a rychlou hru Szymczaka, a utkání odešly oba týmy s remízou.

Celkové třetí místo pro nás se tak ocitlo i v rukou SK Proseku, od kterého jsme potřebovali, aby Vesec připravil o co nejvíce bodů (nejlépe výhrou), ale při naší potenciální výhře nad Mostem (kterou jsme očekávali) nám stačilo, aby Prosek s Vescem remizoval. Pozornost našich hráčů tak byla roztříštěna na obě souběžná utkání.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Super Stars Most „A“ 8:0

Začátek utkání probíhal pouze zápasem mixu Mňéři a Ivči, protože soupeř odmítl hrát jakoukoliv dvouhru před čtyřhrami. V souboji proti Abrahamovi/Krocové naši jasně ovládli oba sety a přinesli první bod. V dalších zápasech Mňéřa s Ráďou v druhém pánském deblu rozložili skvělou hrou ve dvou setech pár Oros/Repiar, zatímco Zuzka z Ivčou v klasickém schématu dámského deblu: jasný set – těsně prohraný set – jasný set, vyhrály nad Dobiášovou/Krocovou. Za rozhodného vedení 3:0 následoval stěžejní zápas, a to v utkání Proseku s Vescem, kdy se střetly dvojice Vorlík/Palán (Prosek) a Szymczak/Máchal (Vesec). Zápas provázelo bouřlivé povzbuzování prosecké dvojice zejména ze strany Astry, protože se jednalo o možný rozdílový bod mezi remízou a prohrou Proseku. Zatímco Michal s Lukášem bez problému porazili dvojici Abraham/Port (4:0), Zuzka na dva sety Dobiášovou (5:0) a Michal Orose (6:0), hlavní pozornost se upírala ke třetímu setu prosecko – veseckého souboje. Z napínavého a atraktivního střetu agresivního pojetí deblu vyšli vítězně Vorlík s Palánem, čímž dali naději na remízový výsledek, který Astra nutně potřebovala. Když následnou remízu stvrdila prosecká Zelinková v ženské dvouhře, mohli jsme se radovat z jistoty třetího místa. Utkání zakončili Lukáš M. a Lukáš K. výhrami nad Portem, respektive Repiarem, a udělili tak Mostu „kanára“.

Družstvo „B“ se tak dostalo na třetí místo tabulky, a v následujících dvou kolech se dvakrát střetne s týmy Liberce a Radotína v bitvě o medaile a baráž o extraligu. Již nyní můžeme prohlásit, že to je pro celý tým skvělý výsledek, navazující na obdobný úspěch v sezóně 2013/14.