I liga: Neúspěšné druhé kolo pro Astru „B“

přidáno: 2. 12. 2017 16:39, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 2. 12. 2017 16:44 ]
Tým Astry „B“ se v sobotu 2. prosince vydal hrát druhé kolo I. ligy skupiny západ do haly TU Liberce, a jeho soupeři byli domácí BK TU v Liberci a Sokol Radotín Meteor Praha „B“. V pátek večer jsme se dozvěděli, že budeme muset nastoupit v oslabené sestavě bez Zdeňka S., a tudíž jsme hráli ve složení: Radovan Gregor, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Michaela Myšáková a Ivana Zychová.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK TU v Liberci „A“ 2:6

Utkání proti tradičně silnému týmu Liberce (opírající se zejména o cizí hráče) zahájili v mixu Radek s Ivčou proti Haringovi / Nejedlové, a na druhém kurtě Lukáš s Mňéřou proti Kubovi Zahrádkovi / Šídovi. V mixu nám nepomohla Ráďova nerozehranost po dovolené, která vedla k nepřesnostem a k úderové nejistotě. Jednou odvrácený mečbol v druhém setu dobrým příjmem (Rádi) nám dal sice naději, ale ta vzápětí vyprchala a z vítězství se radoval soupeř. První debl byl naproti tomu ukázkou, k čemu vede špatná volba úderů a neschopnost zakončit výměnu (prohra na dva sety 8 a 14 hovoří jasně). Po pořadatelem nařízené pauze, kdy jsme si byli nuceni vychutnat nesmyslně prázdné kurty, nastoupili k deblům Míša s Ivčou, a Michal s Radkem. V ženském deblu proti Nejedlové / Slatinské jsme mohli pozorovat, jak je nepříjemné, když jednomu hráči z dvojice (např. Ivče) nechce nic letět přes síť, či do kurtu. To, že jsme zápas prohráli na dva sety (což v ženském deblu nebývá pravidlem), opět hovoří za vše. V druhém deblu nasadil Liberec vysoce kvalitní pár Haring / Vachálek, na který bohužel kluci nenašli recept, a proti nátlakově hrajícím soupeřům prohráli na dva sety. Po párových disciplínách jsme tedy prohrávali 0:4 a bylo žádoucí výsledek korigovat alespoň ve dvouhrách. To se nepovedlo Lukášovi na prvním singlu, když proti Kubovi Zahrádkovi v prvním setu promarnil dva setboly, a ani druhý set nedokázal získat na svou stranu. Míše se dařilo lépe, první bod pro Astru získala proti otráveně hrající Slatinské, ale to až poté, co Míša zbytečně prohrála první set. Ve zbylých dvou však byla výrazně lepší. K druhému singlu nastoupil Mňéřa, ale proti technicky i pohybově lépe vybavenému Vachálkovi neměl výraznou šanci a prohrál ve dvou setech. K lepšímu výsledku nakonec přispěl Michal v zápase proti Koňasovi, kterému vždy v průběhu setu bodově odskočil a náskok vždy dokázal udržet do konce.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „B“ 1:7

Druhé utkání jsme navzdory pořadatelem nařízené pauze zahájili takřka ihned, protože dívání se na prázdné kurty nás rychle omrzelo. Pravděpodobně jedinou pozitivní událost v celém utkání jsme prožili hned na začátku, tedy fakt, že soupeřovi ráno odřekla účast H. Musilová, a tudíž s jedinou ženou nebyl schopný postavit ženský debl. Pro nás tedy začátek utkání za vedení 1:0. Reálně prvním zápasem byl opět mix Rádi s Ivčou, a opět první debl Lukáše s Mňéřou. V mixu proti Vitverovi Jakubovi / Titěrové naši těsně urvali koncovku prvního setu, ale na Ráďu již začala doléhat únava a v následujících setech byl náš pár poražen. První debl proti papírově silně rezonujícím jménům Hošek / Teller se podařilo dovést do třetího setu, ale spíše nevynucené chyby než cokoliv jiného rozhodly o výhře soupeře. Následoval první singl Lukáše s Tellerem, s podprůměrným výkonem Lukáše. Pomalá reakce na údery soupeře, nepřesná rozehrávka a opakované série nevynucených chyb vedly k prohře na dva sety. V souběžně hraném zápase Mňéři se Synovcem bylo zase možné pozorovat časté chyby v zakončení a zbytečné přestřelky, ze kterých měl více soupeř. Rovněž prohra. Bohužel ani Míše se nepodařilo získat bod, když netradičně akčně hrající (avšak ve výrazu tváře netečnou) nedokázala dostat pod potřebný tlak. Mezitím v dlouhém zápase Michal bojoval s Jakubem Vitverou, ale ani vedení 11:8 ve třetím setu nestačilo, protože po výměně stran předvedl Vitvera obdivuhodnou sérii bodů z dlouhých výměn a z posledních 16 výměn jich 13 vyhrál (skóre třetího setu bylo 14:21 ve prospěch Radotína). V úplně posledním zápase utkání i dne nastoupili unaveně a otupěle působící Michal s Ráďou proti Jiráskovi / Synovcovi, svižně prohráli první set, ale v druhém se jim povedlo ustát koncovku a zápas prodloužit. Možná že i s vědomím jisté prohry v utkání se ve třetím setu nedokázali vyhecovat k lepšímu výkonu, a celé utkání tak uzavřeli prohrou.

Z Liberce jsme tedy odjížděli zklamaní z výsledků i vlastních výkonů. Útěchou nám bylo pouze lahodné cukroví od Míši a návštěva našeho oblíbeného restauračního zařízení (kdo nás zná, tak ví). Na třetí kolo v lednu se tak musíme dobře připravit a věřit, že odvedeme lepší výkony, které povedou k lepším výsledkům.