I.liga: Hvězdný bronz

přidáno: 22. 3. 2017 16:48, autor: Lukáš Kurz
Netradičně v neděli se konalo pro náš „All Stars“ tým Astry „B“ v této sezóně poslední 5. kolo, které se odehrálo v tělocvičně základní školy Vinoř.

Už od poloviny sezóny jsme věděli, že se posledního kola hráčsky nezúčastní náš mentor Radek Gregor. Operace ramene sice znemožnila hru, ale Radek se stejně přijel podívat. A nejen to, kvalitní coaching, dobrá nálada, prostě podpora, jak má být. Další, nyní již nečekanou ztrátou byla hráčská neúčast Jirky Měřičky, který se týden před nástupem na kurt srazil na svahu s jiným lyžařem. Výsledkem bylo vymknuté pravé zápěstí, ale šanci podpořit tým a pověsit na krk placku si ujít nenechal. Opravdu bolestnou ztrátou pro tým byla chraplající Zuzka Klusoňová, kterou zmohla antibiotika a její zánět hlasivek, tudíž i Zuzka se na probíhající utkání dívala z lavičky.

Utkání 5. kola dopadla takto:

1)      TJ Astra ZM Praha „B“ - Sokol Radotín Meteor Praha „B“ 2:6

2)      TJ Astra ZM Praha „B“ -  BK TU v Liberci 3:5

Z obou utkání určitě stojí za zmínění famózní výkon Ivči Zychové, která porazila radotínskou Evu Titěrovou, a která ve druhém utkání doslova o „prsa“ prohrála se Slovenkou Grenčíkovou. Lukáš Myšák nedokázal zopakovat výhru nad Jakubem Vitverou, ovšem herně si sedl s Michalem Netíkem, a proti Liberci dokázali urvat bod z pánského debla, což by s Měřou nejspíše nesvedli. Lukáš Kurz hrál opět svůj promyšlený badminton ve všech utkáních, do kterých nastoupil a věčná škoda, že nad ním dokázal opět zvítězit Dean Brabec. Lukáš v obou párových disciplínách proti Liberci zářil. Michal Netík potvrdil svou kvalitu proti Rosťovi Peníškovi z Liberce. S  vědomím, že je to Michalův zřejmě poslední zápas letošní sezóny, možná i na dlouho dobu poslední sevření gripu rakety, si prostě chtěl zápas užít. Dlouhé udržovací výměny, razanci postrádající smeče, nekonečné klírování a nakonec sladká tečka v podobě výhry. Kluci Tomáš Waller a Vojta Sebera podali kvalitní výkon, určitě nebyli pouze do počtu, na zápasy do kterých nastoupili, se dalo koukat, byli důstojnou náhradou za páteřní členy týmu.

Na závěr je třeba celému týmu poděkovat. Od příchodu do haly bylo jasné, že 3. místo je velké zadostiučinění. Byla to napínavá sezóna, která určitě v prvním kole nezačala šťastně, ve třetím kole stála málem okousané nehty i na nohou, a která skončila medailí. Shodli jsme se, že vůbec tou nejhezčí, kterou stupně vítězů nabízejí!


Autor: JM


Comments