I. liga: Dvě porážky v úvodním kole

přidáno: 17. 10. 2016 11:02, autor: Lukáš Kurz

V sobotu 15. října nastoupilo družstvo „B“ dospělých k prvnímu kolu I. ligy západní skupiny v následující sestavě: Radovan Gregor, Lukáš Kurz, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Zuzana Klusoňová, Jana Panochová a Ivana Zychová. Pro Michala to byl návrat na kurty po půlroční pauze, pro Zuzku po týdenní rýmičce a pro Janu premiéra v barvách Astry. Soupeři nám byli Sokol Radotín Meteor Praha „B“ a obhájce loňského prvenství BK TU v Liberci.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „B“ 2:6

V utkání s Meteorem jsme dlouho živili naději na zisk alespoň dvou bodů za remízový výsledek. Zahájili jsme sice přesvědčivou prohrou Rádi se Zuzkou proti páru Hubáček/Musilová a prohrou spolu s lekcí z umění koncovek v deblu Lukáše M. s Mňéřou proti dvojici Jirásek/Vitvera, první bod nám ale následně přinesli Lukáš K. s Michalem, kdy si ve třech setech poradili s duem Hubáček/Teller. Ivča se Zuzkou nás v oblíbené disciplíně dámského deblu dlouho držely v napětí, ale série nevynucených chyb v druhé polovině třetího setu znamenala další bod pro Meteor. V zápasech dvouher promarnil Lukáš M. vedení 19:15 v druhém setu proti Vitverovi, čímž obdržel ten den již druhou lekci v umění koncovek. Lukáš K. si vedl o poznání lépe a svou výškovou převahu dokázal využít a přinesl bod z třísetového zápasu proti Brabcovi. Za stavu 2:4 nastoupili na závěrečné dvouhry Michal proti Tellerovi a Jana proti Titěrové. Oba dokázali zápasy dovést do třetích setů, ale jak nejprve Michal, tak posléze Jana své zápasy prohráli a z prvního utkání jsme odešli s porážkou 2:6.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK TU v Liberci 0:8

V druhém utkání nepřežila ani konzervativní až mírně pesimistická očekávání střet s realitou. S koncentrovanými a kvalitními výkony soupeře jsme měli problémy v každém zápase, i když v některých byla šance větší, než v jiných. Lukáš K. s Ivčou sehráli dobrý třísetový zápas proti Šídovi/Nejedlové, bohužel koncovka opět nevyšla v náš prospěch. Jana ukázala svůj potenciál v zápase s Grenčíkovou, v obou setech ji však chyběly dvě tři výměny k zisku setu. Ve zbylých zápasech (které zahrnovaly i „Astrovražedný“ souboj s hostujícím Kubou Zahrádkou) byl vždy soupeř nad naše síly jak z hlediska kvality, tak aktuální formy. Nepovedené první kolo jsme tak zakončili výsledkem 0:8, který naše družstvo utržilo naposledy před dvěma lety.

Celkově jsme tedy získaly jen dva body do úvodní tabulky, s nutností dosáhnou lepších výkonů a výsledků v příštím „předvánočním“ kole, které se odehraje v polovině prosince.

Autor: nejmenovaný hráč družstva