I. liga: Boje o medaile a baráž o Extraligu

přidáno: 27. 2. 2017 15:09, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 27. 2. 2017 15:23 ]
V sobotu 25. 2. se konalo již čtvrté kolo I. ligy skupiny západ. Tým Astry ,,B“ v předchozích třech kolech vybojoval postup do vyšší skupiny, ve které se hraje o medaile a baráž o extraligu, a zajistil si tak nejhůře třetí místo. Astru ,,B“ v této elitní skupině doprovázely týmy BK TU v Liberci a Sokol Radotín Meteor Praha „B“. Podle nového herního systému se body získané v základní části nepočítají, takže všechny tři týmy začínaly s čistým bodovým štítem. Hrálo se v Liberci v hoření hale a náš tým reprezentovali tito hráči: Radek Gregor, Lukáš Kurz, Lukáš Myšák, Jirka Měřička, velmi dobře připravený a na tréninky poctivě chodící Michal Netík a z žen dvě nejsympatičtější dívky, Ivča Zychová a Zuzka Klusoňová.


TJ Astra ZM Praha ,,B“ – BK TU v Liberci 4:4

Prvotní vedení 1:0 zajistil týmu zkušený ligový mixový pár Jirka s Ivčou, který si i přes dlouhé výměny poradil s dvojicí Šída / Nejedlová 21:19 a 21:19. Souběžně se hrál velmi těžký debl, ve kterém Michal s Lukášem bohužel neúspěšně, ale statečně bojovali proti páru Vachálek / Zahrádka. Srovnáno na 1:1. Následovala nejlepší a nejzábavnější disciplína – dámský debl, ve které se ve skvělé formě předvedly Ivča se Zuzkou a velmi sympaticky vyhrály nad dvojicí Grenčíková / Nejedlová poměrem 21:16 a 21:14 a zajistily týmu vedení 2:1. Posledním párovým zápasem byl druhý pánský debl, ve kterém Lukáš M. s Měřou v klasickém schématu pánského deblu: vedení v prvním setu – prohra 19:21 – vedení v druhém setu – prohra 18:21, prohrály s Panošem / Šídou. Velmi vyrovnaný průběh utkání tedy měly rozhodnout dvouhry. Zatímco Zuzka porazila Grenčíkovou a zvýšila tak vedení na 3:2, na vedlejším kurtu Michal zúročil svou tvrdou tréninkovou přípravu v posledním týdnu a umučil ve dvou setech Koňase. Zvláště v koncovce druhého setu nepovolil, vydržel psychický tlak a precizními údery do zadních rohů kurtu vyhrál v poměru 22:20. Za slibného vedení Astry ,,B“ 4:2 nastoupili k posledním dvouhrám oba Lukášové. Lukáš K. se silným soupeřem Vachálkem hlavně ve druhém setu držel krok, a i přesto, že těsně prohrál 18:21, po zápase řekl, že ho ten druhý set i bavil. Liberec stahuje na 4:3. Lukáš M. hrál proti Kubovi Zahrádkovi opravdu vyrovnaný a kvalitní zápas (19:21, 22:20, 19:21) a nechybělo mnoho a mohl proměnit potřebný pátý bod k vítězství. Liberec srovnává na 4:4.


TJ Astra ZM Praha ,,B“ – Sokol Radotín Meteor Praha B 3:5

K prvním zápasům nastoupila Zuzka, která ve třech setech porazila Titěrovou a Ivča s Měřou, kteří prohráli proti věkově nevyrovnanému páru Hubáček Matěj / Musilová. Stav 1:1. Dále následoval debl Rádi s Měřou proti dvojici Jirásek / Teller. Tento zápas byl plný zvratů a i přes vyrovnaný druhý set nakonec naši prohráli. Vedení Meteoru 2:1. Následovala královská disciplína – dámský debl a diváci si ji mohli vychutnat opravdu dlouho, protože nejprve Ivča se Zuzkou prohrály 19:21 a poté dvakrát vyhrály 21:16, přičemž 90% úderů byl lob nebo matoucí úder tyčkou. Srovnání stavu na 2:2. V dalších zápasech Lukáš K. s Michalem podlehli soupeřům Hubáček M. / Vitvera a Michal ve fyzicky náročném zápase na tři sety prohrál s Tellerem. Vedení Meteoru se zvyšuje na 4:2. Poslední zápasy opět odehráli Lukášové. Lukáš M. si proti Vitverovi velmi dobře pohlídal koncovku prvního a třetího setu a vyhrál v poměru 21:19, 15:21 a 21:19 a snížil vedení Meteoru na 3:4. Lukáš K. o remízu bojoval s Brabcem a v těsném zápase prokázal, že je stále skrytý, alespoň ligový singlista. Tento napínavý duel rozhodla až koncovka třetího setu, kdy bylo štěstí opravdu výrazně nakloněno na Brabcovu stranu, který Lukášovi sázel jedno prase za druhým. Výsledný stav 3:5 pro Meteor.


 Tým Astry ,,B“ není kapela, aby pořád vyhrával a proto konečné výsledky 4:4 a 3:5 jsou s takto silnými soupeři, jako je Meteor a Liberec, považovány za úspěch. Poslední kolo I. ligy se koná 18. 3. ve Vinoři, takže neváhejte a přijďte tento ,,nejhůř třetí“ tým podpořit!

Autor: ZK


Comments