I. liga: Béčko není zachráněno, stále musí bojovat o udržení

přidáno: 27. 2. 2018 14:04, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 27. 2. 2018 14:05 ]
O tomto víkendu se v Praze na hřišti Astry odehrála utkání o udržení v I. lize. Astra „B“ z důvodu omluvenek musela opět hrát v upravené sestavě a to ve složení R. Gregor, Z. Sváta, J. Měřička, M. Netík, J. Jouda, D. Waller, T. Kobyláková. Chyběli hráči L. Myšák, M. Myšáková, I. Zychová.

TJ Astra ZM Praha „B“ vs. TJ Slovan Vesec 3:5

Nejdůležitější utkání dne pro Astru nedopadlo dobře a skončilo prohrou. V příštím kole tohoto soupeře musíme porazit. Snad budeme mít ještě druhou hráčku do ženské čtyřhry a uzdraví se nám opory týmu.


TJ Astra ZM Praha „B“ vs. SK Prosek Praha 0:8

Tým Proseku přivezl velmi silné družstvo a ve všech utkáních až na první mužskou čtyřhru nedal Astře šanci na žádný zisk bodu. Prosek všechna utkání téhož dne nad ostatními družstvy také vyhrál a tím se zachránil od sestupu do nižší soutěže.


TJ Astra ZM Praha „B“ vs. TJ Sokol Křemže 4:4

Poslední utkání pro Astru „B“ znamenalo zisk 2 bodů do tabulky, což v posledním 5. kole může znamenat rozdílový bod o udržení se v I. lize.


Závěrem bych chtěl vyzdvihnout výkon Terezy Kobylákové. Tato hráčka byla doplněna do družstva z důvodu omluvenek jejích starších kolegyň a poprala se s touto pozicí na výbornou.  Přístup k utkáním jak na hřišti i mimo něj byl výtečný. Velké díky patří právě Tereze, že máme stále naději na udržení v I. lize, do které Béčko určitě patří.

Předminulý rok byl pro Béčko boj o udržení, minulý rok byl bojem o medaile (3. místo) a nyní tu máme opět zápolení o záchranu. Už se nemůžu dočkat příští sezony!

Autor: M. N.

Comments