I liga: Astra „B“ dvakrát zvítězila!

přidáno: 14. 10. 2017 12:55, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 14. 10. 2017 12:57 ]
V sobotu 14. října proběhlo v hale Astry první kolo I. ligy skupiny západ, kde se tým Astry „B“ utkal s oddíly Slovanu Vesce a SK Proseku Praha. V letošní obměněné sestavě nastoupili: Radovan Gregor, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Zdeněk Sváta, Michaela Myšáková a Ivana Zychová. Za dohled z pozice vrchního rozhodčího děkujeme Lukáši Kurzovi, a za pískání zápasů pak rodině Kobylákových.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Slovan Vesec „A“ 5:3

Tým Severočechů byl od loňské sezóny spíše oslaben, a tak jsme do utkání šli s cílem vyhrát, či přinejhorším remizovat. První zápas dohrál Michal v singlu, kde ve dvou setech velice solidní hrou porazil Vajsejtla. V současně hraném mixu porazili Mňéřa s Ivčou pár Máchal / Synková, sice ve třech setech, ale po dobrém výkonu. Další bod připadl na stranu Vesce poté, co Zdenda vyhrál první set, ale v následujících dvou nenašel recept na nepříjemně hrajícího Stejskala. Utkání pokračovalo oblíbenou disciplínou dámského deblu, ve které naše holky Míša s Ivčou nepřipustily žádné překvapení, a se soupeřkami Foukalovou / Synkovou si relativně bez obtíží poradily, a to hned ve dvou setech. Pánské debly přinesly body na obě strany, když nejprve Zdenda s Michalem rozhodně porazili duo Máchal / Stejskal, ale z deblu Lukáše s Mňéřou proti Klimešovi / Vajsejtlovi si po vyrovnaném boji body odnesl soupeř. Vítězný bod pro družstvo získala Míša ve dvouhře proti Foukalové, kde i díky lepší fyzické kondici soupeřku výrazným rozdílem porazila. Konečné skóre zkorigoval vesecký Klimeš, když stabilním výkonem přehrál Lukáše v souboji týmových jedniček.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „A“ 6:2

Pro druhé utkání jsme připravili mírnou změnu sestavy v důsledku plánovaného příjezdu Rádi až na odpolední utkání. Na rozdíl od Vesce, SK Prosek letos svůj (už tak relativně silný) tým posílil o slovenského hráče Klačanského, a tak jsme očekávali velice těžký souboj o každý zápas.

V prvním zápase změřil své síly Mňéřa s Ivčou proti Stádníkovi / Ausbergerové. Bohužel kvalitní hra soupeře a občasné výpadky koncentrace našich vedly k prohře na dva sety. Velice emotivní zápas probíhal souběžně na vedlejším kurtě, kdy se Zdenda s Michalem střetli s hlasitou Proseckou dvojicí Palán / Vorlík. V bitvě raket a hlasivek se po třech setech z výhry radoval náš debl, a že šlo o radost nefalšovanou, dal Zdenda najevo patřičně nahlas. Hned další zápas Rádi s Mňéřou proti páru Böhm / Stádník se také nesl v duchu vyrovnanosti (avšak s menší hlasitostí). Ráďa si ve svém jediném zápase dne s Mňéřou dovedl navzájem vyhovět, což po dobré spolupráci na kurtu vrcholilo skvěle zvládnutou koncovkou třetího setu a dalšího bodu na stranu Astry! Již tak pocuchané nervy celého týmu byly následně testovány v jak jinak než vyrovnaném dámském deblu (kde pesimisté předpovídali jasnou prohru našeho páru). Míša s Ivčou se ale nezalekly silné dvojice Ausbergerové / Zelinkové, když v prvním setu těsně vyhrály 22:20, aby si v druhém setu daly jen 6 bodů. Rozhodující set se vyvíjel vyrovnaně, ale koncovku v dlouhých výměnách opět lépe zvládla naše děvčata, když nejprve odvrátila mečbol soupeřek a přidala dva potřebné body do stavu 22:20. Klidného zážitku nám nebylo dopřáno ani ve dvouhře, při které Michal svedl dlouhou a obtížnou bitvu s Vorlíkem. Po prvním setu, který Michal kontrolovanou hrou ovládl, dokázal Vorlík v druhém setu ještě přitvrdit, a souboj přivedl do třetího setu. Když Michal v polovině prohrával 7:11 a oznámil nám, že nemůže a tudíž asi prohraje, moc radosti nám nepřinesl. Ale jeho odhodlání nebylo zlomeno, a když otočil ze stavu 14:17 na 20:17, a následně celý set vyhrál 21:19, naše radost byla ohromná! O to více proto, že současně s Michalem hrál svůj singl i Zdenda s Krajčou, a s relativní lehkostí ho dokázal na dva sety porazit, čímž zajistil výhru v celém utkání. Smutná tečka za celým herním dnem přišla v posledním zápase Míši se Zelinkovou (který se pro nás vyvíjel příznivě) v souboji o skóre, když si Míša Zelinková přivodila bolestivé zranění kotníku, v důsledku čehož musela zápas skrečovat. Tímto jí přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na kurty.

Celkově jsme tedy do soutěže vstoupili tím nejlepším možným způsobem. Další kolo proběhne z kraje prosince a tým se vydá hrát do Liberce.