I Astra měla své zastoupení na Nations Future Cup ve slovinském Podčetrteku

přidáno: 6. 4. 2017 15:30, autor: Lukáš Kurz

Poslední víkend Astra bojovala a prezentovala se hned na několika místech. Martin Osička, předseda Českého badmintonového svazu (ČBaS), vystupoval na Kongresu v Praze (více se dočtete na stránkách svazu), naše extraligové družstvo bojovalo v baráži o udržení se v soutěži, bohužel neúspěšně a já jsem byla s juniorskou národní reprezentací do 17 let (JNR) na turnaji Nations Future Cup v Podčetrteku.

Od minulé středy do neděle hráči postupně absolvovali turnaj družstev, kde se týmu ČR podařilo poprvé v historii zvítězit. Následně v turnaji jednotlivců ještě přidali zlato ve smíšené čtyřhře Lucka Krpatová a Vašek Palán a stříbro ve čtyřhře holek také Lucka Krpatová, tentokrát po boku Nely Němcové.

Od loňského roku začíná badminton více spolupracovat s fyzioterapeuty, kteří se snaží zajistit hráčům co nejlepší servis a podmínky na soustředění či turnaji. Ke kategorii do 17 let jsem byla přiřazena já, takže jsem právě s JNR byla ve Slovinsku na turnaji.

Pro hráče je to příjemná změna, badminton ČR se tím také posouvá na profesionálnější úroveň a díky dlouhodobé spolupráci mají naši hráči možnost se dovědět více o svém těle, naučit se kompenzační cvičení, posílit méně používané svaly a také na turnaji mají možnost nechat si namasírovat unavené tělo nebo v případě velké bolesti nechat si zatejpovat problémovou část.

Pro mě osobně je to krásná zkušenost, po 12 letech se opět dostat na tento turnaj, tentokrát však už ne jako hráčka. Velkou část dosavadního sportovního života jsem zatím strávila na turnajích, takže jsem ráda, že v tom mohu i nadále pokračovat, i když v jiné roli.

Doufám, že máte badminton rádi, tak jako já a budete se mu věnovat a rozvíjet ho, jak jen bude ve vašich silách.

V širším výběru JNR jsou také tři hráči naše oddílu, mezi holkami máme Terku Kobylákovou a Valču Sonnkovou a mezi kluky pak Vítka Kulíška. Všichni tři byli nominování na soustředění JNR v minulých měsících a i nadále se budou snažit bojovat o účast na listopadovém Mistrovství Evropy juniorů do 17 let. Jak vidíte, dá se to! Takže i vy, mladí, když budete makat, máte šanci být těmi mezi „nej“ v ČR a třeba i pomoci Astře vybojovat extraligovou soutěž družstev zpět.

Badmintonu zdar a v sobotu se přijďte podívat nejen na hráče Astry, ale i na ostatní hráče JNR, se kterými jsem byla ve Slovinsku, anebo třeba i na mě, protože většina z vás mě možná ani nezná :). Takže v sobotu, od 8:30 na Astře JOUDA CUP!!!

Eliška Maixnerová

Comments