Hvězdné trio Ivča, Týna, Madla opět zářilo

přidáno: 13. 3. 2011 13:22, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 13. 3. 2011 13:32 ]

    Tak to máme za sebou. Druhý březnový víkend patřil MČR do 15 let v Hradci Králové. Zastoupení Astry bylo, škoda, čistě dámskou jízdou v tradičním složení Majda Lajdová, Týna Brunátová a Ivča Zychová doplněném o Elišku Novákovou. Do bojů s námi tentokrát vyrazila a cennými radami pomáhala i naše trenérka Markéta. V neděli rozšířila řady fandících ještě Martina. Oběma za všechno děkujeme. Pokud se týká úspěchů, vezmeme to postupně.

    Eliška N. přijela pouze na debly a i když s partnerkou M.Zelinkovou nepatřily mezi favority, postoupily do druhého kola a získaly tak cenné mistrovské body do žebříčku.

    Majda L. s mixovým partnerem Ondrou Klimešem  se pustili do bojů s vervou a po cestě do finále ukončili ve třetím kole i naděje Ivči Z. s Honzou Koňasem. Ve finále jim však zkřížil cestu letos nejlepší mixový pár Šikalová – Klupa,  ale i tak je druhé místo pro celkem nedávno vzniklý pár jistě úspěchem. V singlech se tolik nedařilo a ve druhém kole její cestu ukončila také stále se lepšící Monika Světničková. Nadále však zůstávala otevřená cesta v deblu, kde v páru s D.Šikalovou  tvoří Majda  pro všechny většinou těžko porazitelný pár. Finále bylo „astrovražedným“ bojem, ve kterém se Ivče s Týnou po třísetovém zápasu podařilo oplatit porážku z minulého turnaje. O výsledku posledního setu rozhodly dva auty na závěr a nechtěl bych být rozhodčím, který je ,asi správně,  posuzoval. Takže pro Astru zlato    a stříbro a titul mistryně a vicemistryně ČR.

    Cestu Týny B. a Honzy Loudy mixem zastavil ve čtyřce již zmíněný vítězný pár Šikalová – Klupa. Lacino se ale nedali a byl z toho třísetový zápas a bronzová medaile. V singlu následovala Týna o kolo později osud Majdy v podobě Moniky Světničkové, která tak vyřadila polovinu naší výpravy. Přesto nebylo třeba úplně skládat zbraně. Zbývala ještě čtyřhra a to je pro Týnu ve spojení s Ivčou také silná disciplina. Prvními koly prošly zcela hladce na závěr již zmíněné vítězné finále a zisk zlata.

    Nejvíce otazníků viselo před začátkem turnaje nad startem Ivči. Týden bez tréninku po přetrvávajícím bolestivém zranění svalu, stehno stažené tejpem a náplastmi, akupunkturní jehla v uchu a nakonec i prášek proti bolesti. To všechno nedodávalo příliš optimismu a nadějí. Nakonec padlo rozhodnutí hrát co bude možné a případně skončit. Průběh mixu a konec ve druhém kole již dával tušit problémy. První zápasy v singlu Ivča zvládla i při zhoršené pohyblivosti a nutnosti některé míčky pouštět přeci jen techničtější hrou, než kterou předvedly soupeřky. V semifinále však čekala opět hra Astra proti Monice Světničkové. Tentokrát se karta obrátila v náš prospěch a finále bylo na světě. Současně nás ale moc zajímalo to, co se odehrávalo na vedlejším kurtu. Na něm totiž hrála semifinále tradičně těžká soupeřka a první nasazená hráčka Denisa Šikalová proti Elišce Kelnarové. Té se povedlo něco, s čím asi málokdo počítal. Ve dvou setech, i když těsně, porazit favoritku turnaje Denisu. Poslednímu zápasu však předcházelo ještě finále deblu popsaného výše. První set finále singlu vyzněl jednoznačně pro Ivču, druhý těsně ztratila. Třetí začala aktivně Eliška, po přestávce vedla 12:5 a vše se zdálo ztracené. Potom se ale Ivča vzchopila, začala hrát podobně jako v prvním setu a míček po míčku za mohutného fandění stahovala náskok a nakonec zvítězila 21:17. Výpravě Astry se tento turnaj skutečně vydařil. V celkovém součtu jsme získali dvě první, dvě druhá a jedno třetí místo a tedy dvakrát titul mistryně ČR a dvakrát vicemistryně ČR. Nezbývá tedy než holkám za úspěšnou reprezentaci poděkovat a podotknout, že ani Markéta Osičková není nejlepší trenérkou nadarmo.
 
SZ
  
 
Comments