Hráčky Astry na MMČR 2011 Brno

přidáno: 2. 10. 2011 12:42, autor: Milan Maixner

Téměř všechny turnaje jsou o víkendu. Občas se vám ale stane, že je třeba si vzít dovolenou nebo nejít do školy a vyrazit na turnaj. Na turnaji, na kterém jsme s Terkou Lajdovou byly, je to běžnou věcí. Většina hráčů se badmintonem živí, takže je jim jedno, co je za den. Česká republika nemá moc dospělých hráčů, kteří by se badmintonem živili, nicméně na Mezinárodní mistrovství České republiky (MMČR) se dostavila skoro celá česká špička.

Terce se na poslední chvíli podařilo dostat se do kvalifikace singla. Debla jsme měly zajištěného od počátku. Terka nastoupila v prvním kole kvalifikace proti Angličance Helen Davies (prý se jedná o úřadující mistryni Anglie). To se jen tak někomu nepoštěstí zahrát si s takovou hráčkou. První set Terky byl bohužel rychlý, částečně to mohlo být spojené s nervozitou, nemožností se rozehrát (nebylo kde), prvním zápasem na turnaji. V druhém setu bylo vše jinak. Terka se dostala do hry, dokázala reagovat i na nový trend, kterým je krátké backhandové podání. To se v dámském siglu moc často neobjevuje, zvláště na české úrovni. Dařilo se jí dostat soupeřku pod tlak, zvláště v zadní části kurtu a chvíli to vypadalo na třetí set. Helen bohužel druhý set zvládla a po výsledku 21:6, 21:16 postoupila do dalšího kola. Nakonec se dostala do druhého kola hlavní soutěže.

V deblu jsme hrály s Maďarkami Laurou Sarosi a Sarou Fekete. Hráčky byly zhruba stejně staré jako my, takže jsme je již znaly z juniorských turnajů. Celý zápas byl velice vyrovnaný, i když výsledek třetího setu to nenaznačuje. Na konci prvního setu za stavu 19:19 nám velice pomohla Laura, která dvakrát zkazila jednoduchý míč. Ve druhém a třetím setu jsme se snažily Maďarky držet pod tlakem, ale bohužel jsme více času trávily obranou než útokem, což k výhře většinou nevede. Bylo tomu tak i v našem případě, takže i přes velikou snahu jsme prohrály.

Byla to pro nás skvělá zkušenost, vidět hrát tolik výborných hráčů, užít si výjimečnou atmosféru. Přejeme všem hráčům naše oddílu, aby se jim podařilo zahrát si také na takovémto turnaji. Je to krásný pocit, tak makejte, ať ho zažijete také :o).