GPB dospělých v Mostu očima Michala Netíka

přidáno: 30. 10. 2011 11:13, autor: josef.koci@astrabadminton.cz

Komu se nejvíce vedlo na turnaji Grand Prix „B“ dospělých Mostě? Jednoznačně mužské části družstva Astry.

Druhý turnaj kategorie GPB dospělých je za námi. Tento turnaj se uskutečnil ve městě Most. Astra družstvo bylo v hojném zastoupení, jmenovitě za mužskou výpravu: Josef Kočí, Radovan Gregor, Lukáš Kurz, Daniel Holec, Jakub Zahrádka, Michal Netík, Jiří Měřička, Lukáš Myšák. Za ženskou část Astry na turnaj zavítala: Eliška Maixnerová, Kateřina Maixnerová, Michaela Brečkayová, Michaela Myšáková.

Statistiky hovoří jasně, největší zastoupení měla ASTRA. Statistiky hovoří pravdu, celkově se hrálo 5 finálových zápasů a ve 3 z nich měla ASTRA své zastoupení. Statistky nelžou, 3 vítězství pro ASTRU. Tak kdo že je nejlepší?

Radek Gregor – Ovládl turnaj ve smíšené čtyřhře. Partnerkou mu byla Šárka Křížková. Za skvělý výkon mu právem náleží 1. místo. A veliká gratulace.

Josef Kočí – Turnaj pro Pepu bohužel nevydařený. Na dalším turnaji mu budeme přát více štěstí na kurt a budeme se těšit na jeho pekelně agresivní hru, se kterou už tolikrát porazil velice kvalitní soupeře.

Daniel Holec – Vyhrál soutěž mužské dvouhry nad Lukášem Kurzem. Po třísetové bitvě Astra odchovanců se nakonec radoval Dan.

Lukáš Kurz – Nejúspěšnější hráč Astry na turnaji, dvě finálová utkání. Na vítězství však dosáhl pouze v jedné z disciplín a to ve čtyřhře mužů. Deblového specialistu mu dělá Michal Netík. Chlapci měli jasný cíl na turnaji, a to vyhrát. Svojí koncentrovaností, hladem po vítězství a dalšími rizikovými faktory, které se jim podařilo zvládnout, nakonec vybojovali první místo.

Jakub Zahrádka – Nejlepší disciplínou lze ohodnotit mužskou dvouhru, kde se Jakubovi velice dařilo, po 3 vyhraných zápasech ho až ve čtvrtfinále porazil Jan Segeč. S partnerkou Michaelou Myšákovou podlehli v dramatickém duelu nasazeným hráčům a po výsledku 10-21, 22-20, 19-21 museli soutěž ve smíšené čtyřhře opustit.

Lukáš Myšák – Na turnaji hrál všechny tři disciplíny. V mixu prohrál už v prvním kole. Ve čtyřhře můžu vypadl ve druhém kole. A ve dvouhře můžu až ve třetím kole. V polovině rozhodujícího setu Lukáš měl náskok 5 bodů, však svůj náskok neuhájil a po výsledku 21:13, 20:22, 21:16 podlehl favoritovi zápasu Petru Hoškovi.

Michal Netík – Hrál na turnaji dvě disciplíny. V obou to bylo na medailový úspěch. Ve čtyřhře dosáhl s Lukášem na turnajový trůn. Pro letošek jsou chlapci zapsáni jako vítězové ve čtyřhře mužů. V dvouhře to chtělo více štěstíčka, nebo více běhat. Přikláněl bych se k tomu běhání. Míšo více běhat by to chtělo. Přejme mu, ať se nad sebou zamyslí, a třeba začne, leč bude zimní roční období.

(Poznámka autora: Bojím se, že asi nezačne.)

Jiří Měřička – Osmifinalista ve dvouhře, stejně jako každý Astra muž. Po dvou odehraných zápasech, s jednoznačným výsledkem, se mu do cesty postavil Lukáš. Jirka svojí uvolněnou hrou potrápil Lukáše. Po třech setech odcházel spokojenější Lukáš.

Eliška Maixnerová – Bez ztráty setu došla s partnerem Petrem Hoškem do finále smíšené čtyřhry, kde jí čekal soupeř známý (Radek Gregor). Ve finále po dvou prohraných setech si Eliška odváží krásné 2. místo ve smíšené čtyřhře. Ve dvouhře žen Eliška obsadila ¾ místo.

Kateřina Maixnerová – Kateřinu turnaj nezastihl v dobré formě a po třech zápasech se statistikou tří proher musela být hodně zklamaná. Tuto mladou juniorku určitě čekají úspěchy v dospělých soutěžích později.

Michaela Brečkayová – Mladičká juniorka přijela na turnaj sbírat zkušenosti. Do soutěže čtyřher žen se nepřihlásila, jelikož v sobotu jí čekal jiný turnaj v Českém Krumlově, a tak šetřila síly na svůj hlavní turnaj o tomto víkendu. V mixu se moc nevedlo. A ve dvouhře žen svedla dvě třísetové bitvy.

Michaela Myšáková – Předvedla stabilní výkony na turnaji ve dvou disciplínách. Stejně jako výše zmiňovaná Michaela Brečkayová, šetřila síly na víkendový turnaj v Českém Krumlově a do bojů ve čtyřhře žen nezasáhla. Ve dvouhře žen prohrála s pozdější vítězkou turnaje a první nasazenou hráčkou turnaje.

Michal

Comments