GPA U17

přidáno: 23. 10. 2013 4:09, autor: Markéta Osičková
    Minulý víkend proběhlo první GPA kategorie U17. Náš badmintonový oddíl reprezentovala Kristýna Brunátová, Tereza Járová, Honza Fiala a Tomáš Ryba.
    Pro všechny byl úspěchem postup z GPC na celostátní turnaj, protože všichni patří v této kategorii mezi mladší z ročníků. Do bojů nastoupili odvážně především kluci v mixech, kdy Honza s Berou Asubergerou z Proseka vlítli na  kurt proti páru Vašátko - Zelinková a vyhráli. Ve druhém kole byl los snazší a tak postoupili mezi 8 nejlepších párů :-) Tomáš s Terkou se v prvním kole nepoprali s dvojicí Kukač  - Janoštíková a bohužel za stálého Terky zvedání dozadu nahoru nedotáhli třetí set. Týna s partnerem Honzou Loudou se rozhodli turnaj vyhrát, čemuž nasvědčoval průběh první poloviny dne. Do semifinále postoupili pouze s jedním prohraným setem. Ve večerních hodinách se dohrávalo semifinále, byla vidět i únava a tak se již tolik nedařilo. I tak pěkná medaile  a inspirace k práci na síti.
    Ve dvouhře Honza bojoval velmi vyrovnaný zápas s Kukačem. Honzovi chybí uvolněnost, ale rozhodně udělal velký posun v útočnosti a rychlosti své hry, takže může starším klukům stačit. Jeho výkon mě moc potěšil. Terka šla na dvouhru velmi odevzdaně a zápas, který byl hratelný neodehrála dle svých kvalit. Škoda. Týna ve druhém kole natazila na stále se zlepšující reprezentantku U15 Míšu Fuchsovou a i přes veškerou snahu nedokázala čelit dropům za síť a třísetovou bitvu prohrála. Zápas byl ale velmi poučný, Kristýna je bojovnice a toho je třeba si cenit.
    V deblu nastoupil Tomáš s Matějem Hubáčkem, kde první kolem prošli těsnými výsledky přes Krále s Máchalem a ve druhém kole mohli zajisiti překvapení turnaje v podobě vítězství nad nasazenou dvojicí Somerlík - Vašátko. Bohužel kluků dobrá nálada nestačila, přístě je třeba se více soustředěit a věřit ve vítězství. Nad každým je možné vyhrát. Honza hrál s Martinem Ludíkem, psotup do druhého kola odpovídal jejich hře. Terka s Terkou Švábíkovou odehrály pěkný druhý set ve druhém kole proti dvojici Milová - Panochová. Stále více je vidět, že párové disciplíny rozhoduje dobré podání, příjem a hra na síti a je třeba na tom pracovat a uvědomovat si sílu těchto dovedností. Týna završila svůj víkend famózně, když s Janou Slatinskou vyhrála čtyřhru dívek :-)!!! Moc gratulujem, holkám párovky sedí.
    Foto pan Jára. Rodičům také děkuji za svezení a reprezentantům za ranní výběh do slunného Krumlova.
Markéta

      

   
Comments