GPA U15 Benátky nad Jizerou

přidáno: 8. 10. 2013 12:21, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 9. 10. 2013 11:09 ]

Tento víkend se konal turnaj GPA do 15 let v Benátkách nad Jizerou. Astra vyslala 4 zástupce, tři chlapce a jednu dívku.

Jako vždy se začínalo smíšenou čtyřhrou. Na první zápas nastoupil Vojta Sebera s Terkou Typltovou. Bojovali velmi statečně, ale na výhru to nestačilo. Proti stejné dvojici (Siegl, Stehlíková) ve druhém kole nastoupila Terka Járová s Matějem Hubáčkem a s přehledem je porazili. Pak je čekala dvojice nasazena jako číslo 1. Tato dvojice už byl těžší soupeř. To se ukázalo hned v prvním setu, kdy prohrávali  1:11, ale dokázali se vzpamatovat a vyhrát na dva sety 23:21; 23:21. Tímto si vybojovali postup do semifinále. Ve smíšené čtyřhře ještě bojoval Kristian Lecián s Veronikou Novou. Ti měli těžký los. Byla jim vylosována dvojice Vajsejt, Vacková, kteří skončili na 3.-4. místě, ale i přes to dokázali s tímto párem hrát na při sety.

Dále se pokračovalo dvouhrami. První na řadu přišel David Waller. Hrál proti Marku Jakešovi, ale síly na něj nestačily a David prohrál. Kristián měl o něco snazšího soupeře a zde zahrál pěkný výkon a vyhrál. V druhém kole už to bylo horší a prohrál na dva sety. Poslední ve dvouhře zůstala Terka, která první kolo vyhrála jasně. Ve druhém kole hrála proti Michaele Fuchsové (3/4). Toto byl velmi pěkný výkon, ale nakonec ve třetím setu Terce chybělo trošku štěstíčka a prohrála 23:25.

Poslední přišly na řadu čtyřhry. David hrál s Radkem Slavíkem proti nasazenému páru Král, Máchal. Zde kluci prohráli. Kristián s Vojtou v prvním kole, předvedli pěkného debla a vybojovali na tři sety výhru. Poté nastoupili proti již zmíněnému páru Král, Máchal. Kluci se snažili, ale soupeř byl silnější a kluci prohráli. Ve čtyřhře dívek bojovala Terka Járová s Terkou Švábíkovou. Byly nasazené jako číslo dvě, díky tomu byly předsazené do osmifinále a v prvním hracím dnu je čekal pouze jeden zápas. Probojoval se jim sem pár Borovská, Nová, které holky dokázaly docela jasně porazit a dostaly se do semifinále. Terka si tímto vybojovala druhou účast v nedělních zápasech.

V neděli tedy už hrála pouze Terka Járová. První hrála smíšenou čtyřhru. Hráli proti Lapáček, Švábíková, ale prohráli na dva sety. Ve čtyřhře se holky celkem lehce probojovaly do finále. Zde nastoupily proti páru Fuchsová, Krpatová. Zahrály velmi napínavý a rozhodující třetí set, který dopadl prohrou 23:25.

Terka si vybojovala 3.místo ve smíšené čtyřhře a 2.místo ve čtyřhře dívek. Musím ji, ale také velmi pochválit za dobrého singla. Kluci mohli vyhrát nějaký ten zápas navíc, ale doufám, že se příště povede lépe.