GPA U13 Most

přidáno: 27. 9. 2010 12:17, autor: Markéta Osičková
    První celostátní turnaj kategorie U13 je za námi. Velmi početná skupina našich dětí dorazila do Mostu různými oklikami a objížďkami nakonec celá, včetně všech jejich rodičů. Zúčastnili se Kristýna Brunátová, Eliška Nováková, Terka Járová, Tomáš Ryba, Vojta Jára, Honza Fiala a Anička Trnková. Někteří pouze v párech, první tři slečny ve všech disciplínách. Největší utrpení si odseděla Anička, která hrála pouze čtyřhru a vyseděla si s Terkou dokonce druhé kolo!
    Eliška neměla jednoduchý los, v prvním kole hrála s nasazenou 5.hráčkou Lavičkovou, dost se trápila, celý zápas byl spíše o vnitřním psychickém boji Elišky, jestli chce nebo nechce hrát a vyhrát. Naštestí se nakonec rozhodla pro vítězství a ve třech setech ho dotáhla. Ve druhém kole se musela vyrovnat se soupeřčinou taktikou "rychlého míče", což je velmi dobrá zkušenost. O postup do semifinále se sešel rychlejší míč  s nejistou touhou po vítezství a zápas nestál za mnoho. Nicméně pro Eliško je velkým úspěchem probojovat se mezi 8 nejlepších!  Ve čtyřhře s Legátovou z Plzně postoupily  do 8 a v mixu s Honzou Fialou také. Mixy byly jeden dramatičtější než druhý, všechny na 3 sety, škoda, že nadopadl i ten o postup do semifinále, rozhodně by se jednalo o překvapení turnaje.
    Honza ještě mnoho zkušeností z celostátních turnajů nemá, byla znát nervozita, tuhl a bohužel nemohl prodat své běžecké schopnosti. Od zápasu k zápasu to bylo lepší, poslední čtyřhru hrál v pohodě a jistě příště se bude cítit líp. Debla s Vojtou Járou zvládli dle svých možností, rozhodně mají kluci co zlepšit a tak mohou i během sezóny dosáhnotu snad i na medaili. Vojta s mladší sestrou Terkou odehráli pěkný mix do druhého kola, hlavně Terka mě překvapila svoji nekompromisní a jasnou hrou směrem k zemi, to je fajn.
    Tomáš Ryba po jednoduchém prvním kole dostal "nakládačku" v kole druhém, soupeřova rychlá hra mu neseděla a chbíli trvalo, než zjistil, co a jak. Cením si jeho snahy a toho, že se nevzdal. V deblu s Hubáčkem z Meteoru bojovali o postup do druhého kola na 3 sety, škoda koncovky, jelikož soupeři se pak probojovali až do semifinále.
    Poslední, ale vlastně první účastnice v Mostě Kristýna vyhrála ve všech disciplínách, sobotní zápasy byly pro ni jednoduché, možná i škoda, že je musela odehrát, sobotní jsem již neviděla, nicméně neztratila ani jeden set na celém turnaji. Gratulujeme!
    Díky všem rodičům péči o děti i o mě, turnaj byl poučný a víme, na čem dál pracovat. Markéta
 
                         
 
  
 
 
Comments