GPA U13 Břeclav

přidáno: 2. 2. 2011 12:58, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 4. 2. 2011 11:55 ]

Hráči našeho oddílu nesmí chybět na žádném důležitém turnaji. A stejně tak tomu bylo minulý víkend 29.-30.1.2011 na GPA U 13 v Břeclavi. Mohli jsme se pochlubit šesti hráči, všech disciplín se účastnili Kristýna Brunátová, Eliška Nováková, Honza Fiala a Terka Járová. Jen na dvě disciplíny přijel Tomáš Ryba a Vojta Jára. Astra se také mohla chlubit asi největším počtem fanoušků, protože šest přihlášených hráčů doprovázelo šest natěšených rodičů plných těch nejlepších rad a podpory.

V mixu se představil pár Honzy a Elišky, byli nasazení do druhé kola, kde narazili na pár Mazúrek, Valigůrová. Zápas to byl vyrovnaný, kdy hrálo největší roli dlouhé podání u dívek. Jedno podání více nad pasem než druhé, jedno letělo víc směrem dolů než druhé, ale jelikož to bylo z obou stran, tak to nikdo neřešil. Dalším mixem byli sourozenci Járovi, kteří celkem snadno prošli prvním kolem. Ve druhém podali skvělý výkon, ale soupeři byli nad jejich síly. Jak jsme se s Terkou dohodly, chtělo by to příště od sítě více dolů než nahoru a s Vojtou, že příště více podpoří ségru a nenechá ji tolik vzadu, protože v mixu má být kluk vzadu. Posledním mixem byla Týna s Honzou Loudou. Bez větších problémů prošli do finále, kde na tři sety prohráli. Čím to bylo bohužel ze studijních důvodů nevím. Musela jsem odjet a v neděli tedy nic neviděla.

Singla kromě Vojty hráli všichni. Terka hrála v prvním kole proti své deblové partnerce, což je vždycky těžké. První set prohrála smolně 21:23, ve druhém už to bohužel bylo bez boje. To se ale zlepšilo v zápase o pořadí, kdy makala od začátku do konce a moc bych ji za to chtěla pochválit. Eliška díky svému dobrému útoku dokázala doslova ubít soupeřky v prvním a druhém kole. V osmičce narazila na Moniku Světničkovou, na kterou by tato taktika měla též platit. Elišce se podařilo někdy dokonce i vést (ve druhém setu 11:10), ale bohužel šňůra zkažených míčů byla tak dlouhá, že k vítězství bylo opravu daleko.  Ale kdyby se Eliška dokázala koncentrovat pouze a jenom na zápas, mohlo to být zajímavější. Týna v sobotních zápasech neměla soupeřku, doufám, že si aspoň vyzkoušela něco nového, co se naučila. V neděli pak pokračovala ve vítězných zápasech a nakonec bez ztráty jediného setu vyhrála. Tom hrál v prvním kole proti Bednářovi. Bodově to vypadá na vyrovnaný zápas, ale mohlo to být mnohem jasnější. Ale ono je to těžké, když se někomu nechce běhat, tak s tím bohužel nejde nic moc udělat. V dalším kole hrál s Honzou Loudou (pozdějším vítězem), motivací pro něj byla sázka, ale bohužel soupeř byl tak dobrý, že ani těch 10 bodů se nepodařilo. Tak třeba v příštím zápase :o). Posledním singlistou byl Honza Fiala, který měl těžké první kolo. Kdyby hrál s tímto soupeřem o kolo dále, mohlo to být zajímavější. Ale i tak je dobré podotknout, že badminton se hraje na kurtě, Honza má tolik energie, že mu kurt nestačí a lítá všude okolo. Teda na kurtě taky :o). Jiní by mu mohli závidět.

V deblech došlo k nejzajímavějšímu a nejnadějnějšímu utkání, když tedy pominu suverenity Týny. Vojta s Honzou se dostali mezi 8 nejlepších párů, kde v prvním setu prohráli 19:21. Kdyby se jim podařilo tento set vyhrát, mohlo vše dopadnout jinak. Kluci si ani neuvědomovali, že hrají o semifinále, ale možná by je to svazovalo. Hrají debl velice dobře, vědí, kdy kde má kdo být, kam by se to mělo zahrát. Někdy by ještě chtělo nebýt tak zbrklý a nechtít mít zápas co nejdříve za sebou. V osmičce byl také Tomáš s Pepou Čtvrtečkou. Bohužel se ale zalekli soupeřů natolik, že nebyli schopní pořádně hrát. Kdyby se zalekli soupeřů a jejich hry, bylo by to pochopitelné, ale oni se bohužel zalekli pouze jejich jmen. To je škoda, protože i s dobrými hráči se dá kvalitně zahrát. Mezi dívkami byla opět 100% Týna. Se svou deblistkou Monikou Světničkovou potvrdily roli nasazených jedniček a nejvyšší počet bodů, co si soupeřky daly, bylo 12. To vypovídá o jejich suverenitě. V osmičce narazily na náš druhý pár a to Elišku s Aničkou Legátovou. Holky, ale nenalezly lék, jak Týnu s Mončou porazit a i když je dámský debl nejnepředvídatelnější disciplínou, tady k žádnému překvapení nedošlo. Posledním deblem byla Terka s Kačkou Stehlíkovou, obě ještě z kategorie U 11. Narazily na výrazně větší a starší soupeřky, takže i přes velikou snahu nebyla šance. Pro obě tyto hráčky byl tento turnaj o sbírání zkušeností a to si myslím, že zrovna u Terky, která hrála pět zápasů, se povedlo.

Myslím, že celkově bych turnaj označila jako úspěšný. Další celorepublikový turnaj této kategorie je Mistrovství České republiky, mohla by se urodit i nějaká ta medaile :o).