Galavečer ve znamení Astry

přidáno: 6. 2. 2011 11:45, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 6. 2. 2011 12:40 ]
Mistrovství České republiky v badmintonu je tradičně doprovázeno slavnostním oznámením výsledků ankety Badmintonista roku. Anketa je vyhlašována v kategoriích junior a juniorka roku, badmintonista a badmintonistka roku, počin roku a trenér roku. Jako ocenění mimořádných zásluh o rozvoj našeho sportu je jednou za rok některá z významných osobností uvedena do síně slávy. Především u posledních dvou kategorií se jedná o ocenění, které je podloženo dlouholetou usilovnou prací na podporu našeho krásného sportu.
Je mi velkou ctí, že mohu oznámit členům a příznivcům našeho oddílu, že právě v těchto dvou nejuznávanějších kategoriích byli letos oceněni členové našeho oddílu.
Nejlepší trenérkou České republiky za rok 2010 byla vyhlášena paní Markéta Osičková a do síně slávy byl uveden pan Bohumil Dufek.
Markéta Osičková se po vystudování FTVS obor badminton stala promovanou trenérkou. Za svou trenérskou kariéru dokázala vychovat několik mistrů republiky. Především její zásluhou se náš oddíl již několik let umisťuje na prvním místě v počtu získaných medailí z MČR. Družstva žáků i dorostu v posledních letech patří pravidelně k nejlepším v republice. Velkou radost Markétě udělala na letošním MČR Tereza Lajdová ziskem bronzové medaile ze dvouhry žen. Markéta je asistentkou trenéra juniorské reprezentace.
Bohumil Dufek stál u zrodu výkonnostního vzestupu našeho oddílu na začátku 80. let minulého století. Dovedl družstvo z krajské soutěže k medaili v 1. lize. Byl trenérem reprezentace ČR. Řadu let byl předsedou Českého badmintonového svazu. Je výborným organizátorem. Především díky jemu se mohlo v Praze Průhonicích uskutečnit Mistrovství světa družstev tzv. Thomas a Uber cup, zřejmě nevýznamnější badmintonová akce, která kdy byla u nás pořádána. V současné době se věnuje především rozšíření popularity našeho sportu mezi neregistrované hráče.
Sobotní galavečer v Přerově patřil především jim. Oba převzali své ocenění z rukou předsedy ČBaS pana Zdeňka Musila. S gratulací Markétě i Bohoušovi se se mnou jistě pyšně připojí všichni členové oddílu.
 
    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poděkování neznámému zapisovateli
 
Při vyhlašování ankety trenér roku došlo ke kuriózní situaci. Jako trenérka roku byla vyhlášena Martina Osičková. Omyl nebo úmysl? Při výčtu Markétiných úspěchů pak toto jméno zaznělo ještě opakovaně. Nejednalo se tedy o přehlédnutí, ale toto jméno bylo v zápisu opravdu uvedeno. Mnohým z nás v ten okamžik prolétlo hlavou, jakou oporu má Markéta ve své spolupracovnici Martině, která ji zajišťuje servis, organizuje, podporuje, prostě pomáhá, kde se dá. Jde tedy o činnosti, které nikdy v anketě oceněny nebudou. Přesto i Martiny jméno na Galavečeru zaznělo. Možná díky nepozornému, možná díky dobře informovanému zapisovateli ze schůze, kde byly podklady pro vyhlášení anktety připraveny.
Comments