Finále v barvách Astry

přidáno: 27. 2. 2011 11:39, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 27. 2. 2011 12:38 ]
Tak to tu ještě nebylo. Finále dvouhry za účasti hráčů pouze našeho oddílu. Víkendové měření sil na GPA U19 u nás na Astře, zastihlo Dana Holce a Jakuba Zahrádku v nevídané formě. Oba se prokousali nástrahami svých polovin pavouka, aby se v dnešním finále utkali proti sobě. Jak poznamenala Markéta: "Tak teď se koukejte, co jste ještě neviděli a dlouho zase neuvidíte". Finále bylo úspěšným zakončením celého turnaje. Jako vítěz nakonec odešel Dan. Poprvé v životě se mu podařilo zvítězit na turnaji kategorie GPA (a v kategorii juniorů to bylo i naposled, protože Dana můžete najít na fotografii hráčů narozených v roce 1992, pro které to byl tedy poslední juniorský turnaj). Dan s Jakubem společně vybojovali třetí místo ve čtyřhře a snad budou na léta strávená v juniorském badmintonu rádi vzpomínat.
Terku Lajdovou turnaj zastihnul v období začínající nemoci a v době, kdy se odehrávala finále dvouhry již ležela v posteli a pila horký čaj. I tak stihla získat druhé místo se svým novým partnerem v mixu Danem Holcem a třetí místo ve dvouhře. Na medajlových umístěních se mezi děvčaty k Terce přidala ještě Kačka Maixnerová třetím místem v mixu a třetím místem v deblu společně se Zuzkou Klusoňovou.
Účast "Astráků" na trunaji byla opravdu hojná. To nám pořadatelů samozřejmě udělalo velkou radost. Věkovou kategorii, pro kterou uspořádáme GPA jsme vždy vybírali tak, aby co nejvíce našich hráčů mohlo využít domácího prostředí. Mimo již zmíněné se do bojů zapojili Míša Brečkayová, Míša Myšáková, Dominika Kurzová, Honza Klusoň, Lukáš Kutil a Matyáš Barák. Celkem tedy šest děvčat a pět chlapců, což je úctyhodná bilance.
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na pořádání turnaje účastnili. Těm, kteří nosili židle i těm, které pekly bábovky. Těm, kteří vázali krásné květiny do cen i těm, kteří dva dny bděli nad zdravím sportovců (pí doktorka Barbora Macková a Eliška). Těm, kteří pískali těžká utkání, i těm, kteří uklízeli tělocvičnu. Těm, kteří přišli fandit, i těm kteří ...
       
 
Výsledky turnaje přiloženy:
 
Ĉ
Milan Maixner,
27. 2. 2011 12:17
Comments