Dvě stříbrné medaile z MČR U19

přidáno: 30. 1. 2011 4:44, autor: Markéta Osičková
    Početná výprava Astry vyrazila tento víkend na MČR U19 do Plzně. Astru reprezentovali Tereza Lajdová, Zuzka Klusoňová, Kačka Maixnerová, Míša Brečkayová, Míša Myšáková, Dominika Kurzová a kluci Jakub Zahrádka, Dan Holec a Honza Klusoň. Díky onemocnění jednoho hráče z pražské nominace si Honza mohl zahrát všechny disciplíny, do tří nastoupila i Terka a Jakub, ostatní po dvou discilínách a Míša Myš pouze v deblu s Dominikou. Pro naše největší želízka v ohni los nebyl příliš milosrdný a tak Dan s Kubou odehráli mezi sebou již ve druhém kole sobotní odpolední exhibici o postup mezi 8 nejlepších, vítězně ve velmi napjatém utkání vyšel nakonec Dan. V boji o medaili podlehl pozdějšímu finalistovi Šelongovi, když po prvním vyrovnaném setu mu odešly na druhý set síly. Za předvedené výkony se nemusí naši kluci vůbec stydět. Společně se ve čtyřhře probojovali až do finále, kde na tři sety prohráli s dvojicí Loffler - Skála. Stříbrnou medaili jim ale již nikdo nesebere a budou na turnaj jistě rádi vzpomínat. 
     Honza odehrál solidní utkání, ve dvouhře a v deblu se dostal do 2.kola, v mixu se Zuzkou potrápili o postup do semifinále i pozdější víteze. Oba se moc snažili, Zuzka zanechala dobrý dojem po singlu, když opět o postup do semi pořádně zatápěla pozdější vítězce Lucce Havlové. Debl s Kačkou letos nedopadl tak úspěšně jako vloni, holky se trápili a zalekli v 8 papírově silnějších soupeřek. Kačka se svým partnerem Jardou Holečkem zůstali ve druhém kole po třísetové bitvě.
    Dominika měla na los spíše štěstí a tak mohla v prvním kole porazit Čevenkovou z Benátek. I ve druhém kole hrála dobré utkání, jen někdy škoda zbytečných obličejů a sebeshazování. Není ho třeba. S Míšou se v deblu prokousaly také do druhého kola. Míša Brečky si z MČR odnesla bohužel dvě porážky - ve dvouhře i ve čtyřhře.
    Největší Astra naděje směřovaly k mixu Terky s Kubou, ale los jim do 8 přiřadil dvojici Šelong - Žwaková, s kterými se jim zatím nepodařilo vyhrát. S pozdějšími finalisty hráli vyrovnaný první set, škoda že ho nedotáhli do vítězného konce. Druhý set byl jasnější ve prospěch soupeřů.  Ve čtyřhře Terce s Janou Žwakovou los přidělil do osmičky papírově nejlepší dvojici Havlová - Bášová, se kterou si holky nevěděly rady. Tak Terce nezbylo nic jiného, než si spravit chuť ve dvouhře. V sobotu postoupila do semifinále a už tehdy se rodhodla, že v semi porazí Katku Tomalovou. A tak se stalo, úžasnou rychlou hrou a dobrým pohybem plným energie a touhy po vítězství postoupila do finále velmi hladce. I tam dělala své maximum, ale Lucka Havlová jí ze zadní části kurtu dala vždy jasně najevo, že je silnější. Stříbrná medaile pro Terku z MČR ve dvouhře je přesto jejím dosavadním nejlepším výsledkem! Gratuluju klukům i Terce k zisku medailí.
Markéta
Comments